Cik labs risinājums ir auto līzings bez darba vietas?

Savs auto paver plašas pārvietošanās iespējas, tāpēc nav brīnums, ka daudzu cilvēku karstākais sapnis ir iegādāties pašiem savu mašīnu. Auto kredīts ir viens no pieprasītākajiem patērētāju kreditēšanas nozarē, un kredītam piesakās cilvēki ar dažādu ienākumu līmeni. Auto līzinga piedāvājumi ir pietiekami elastīgi, tāpēc plašajā klāstā pieejams arī auto līzings bez darba vietas. Kādas ir tā īpatnības, un vai šāds risinājums var būt labs ilgtermiņā? Noskaidro to šajā rakstā un iepazīsti auto kredītu nozari tuvāk!

Auto līzings bez darba vietas: ko piedāvā Latvijas aizdevēji?

Latvijā auto kredītu nozare ir pietiekami labi attīstīta, tāpēc aizņēmēji var izvēlēties sev piemērotāko kredīta variantu plašajā piedāvājumā. Operatīvais līzings auto iegādei pieejams gan bankās, gan pie nebanku aizdevējiem. Taču, ja Tavs mērķis ir auto līzings bez darba vietas, piedāvājums sašaurinās, jo šāds pakalpojums lielākoties ir pieejams pie nebanku kreditoriem. Kāpēc tā? Lūk, daži iemesli:

 • bankas parasti piedāvā aizdevumus ar stingrākiem nosacījumiem, un oficiāla darbavieta ir viens no pamatnosacījumiem aizdevuma saņemšanai;
 • nebanku kredītdevēju darbības pamatvirziens ir patērētāju kreditēšana, savukārt bankas nodarbojas arī ar citām finanšu operācijām, tāpēc bankām nav vajadzības piedāvāt savus kredītus pēc iespējas plašākai auditorijai.

Līdz ar to, ja Tu neesi oficiāli nodarbināts, bet vēlies noformēt auto kredītu, pievērs uzmanību nebanku aizdevēju piedāvājumiem. Nebanku kredītdevēji ir privātie finanšu uzņēmumi, kas saņēmuši valsts licenci patērētāju kreditēšanai, tāpēc varēsi neuztraukties par darījumu likumību – arī aizņemoties pie privātā kreditora, Tavas tiesības un privātie dati ir aizsargāti. To, vai konkrēts nebanku kredītdevējs ir licencēts, vari pārbaudīt:

 • aizdevēja mājaslapā, kur tiek izvietots licences numurs, tās derīguma termiņš, ja tāds ir, un saņemšanas datums;
 • Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā, sadaļā “Kapitālsabiedrības, kuras saņēmušas speciālo atļauju (licenci) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai”.

Jāatzīmē, ka līzings auto iegādei bez darba vietas nav plaši izplatīts pakalpojums, tāpēc Tev var būt vajadzīgs zināms laiks, lai atrastu īsto piedāvājumu. Pirms mesties iekšā procentu likmju un citu nosacījumu salīdzināšanā, apdomā, vai auto kredīts patiešām ir labs risinājums. Kā to izdarīt? Turpini lasīt un uzzini!

Pārliecinies par savām iespējām savlaicīgi!

Auto kredīts bez darba vietas ir saistīts ar lielākiem riskiem, nekā aizdevums oficiāli nodarbinātai personai. Protams, neviens nevar paredzēt nākotni, taču esošā darbavieta liecina par personas stabilu finanšu situāciju. Un tomēr arī nenodarbināti cilvēki var iegādāties auto līzingā – vai tas nozīmē, ka šāds pakalpojums pieejams teju ikvienam? Nebūt nē, jo auto kredīts tiek piešķirts personām ar:

 • pietiekamu maksātspēju. Ne visu cilvēku galvenais ienākumu avots ir darba alga, līdz ar to, arī nenodarbinātam cilvēkam var būt pietiekami liels ienākumu līmenis. Alternatīva darba algai ir tā saucamie pasīvie ienākumi – no nekustamā īpašuma izīrēšanas, no akcijām, ieguldījumiem, mantotā kapitāla u.tml. Tāpat uz auto kredītu var pretendēt personas, kas nav uzskatāmas par algotiem darbiniekiem: pašnodarbinātie, mikrouzņēmumu īpašnieki, sezonas strādnieki utt.;
 • pozitīvu kredītvēsturi. Kredītvēstures statuss ir nozīmīgs ikviena kredītpieteikuma izskatīšanā, taču vēl svarīgāks tas ir personām, kuras vēlas saņemt auto kredītu bez darba vietas. Ja pagātnē jau esi veiksmīgi atmaksājis aizdevumu, tas liecina par Tavu nopietnu attieksmi pret finanšu saistībām, un pozitīvi ietekmē aizdevēja lēmumu par auto kredīta piešķiršanu.

Pirms pieteikšanās auto līzingam padomā, vai Tavi esošie ienākumi ir pietiekami lieli, lai veiktu ikmēneša kredīta iemaksas, un vai aizdevums neradīs sarežģījumus ne īstermiņā, ne ilgtermiņā. Ja auto līzings ir labi pārdomāts lēmums, pienācis laiks uzzināt, kas nepieciešams, lai noformētu aizdevumu, un sēsties pie sava jauna auto stūres!

Trīs soļi pie kredīta

Ķīla: kredītu risku samazināšana

Auto kredīts bez darba vietas parasti tiek izsniegts pret ķīlas nodrošinājumu. Daži aizdevēji ļauj kredīta ņēmējam pašam izvēlēties ķīlas objektu, par kuru var kalpot jau īpašumā esošā mašīna vai pat nekustamais īpašums. Taču vairumā gadījumu par ķīlu kļūst izvēlētais auto. Ķīlas noformēšana aizņem laiku, tāpēc rēķinies ar to, ka Tev būs nepieciešamas vismaz 1-2 darba dienas, lai nokārtotu visas ar aizdevumu saistītās formalitātes.

Izziņas: aizņēmēja maksātspējas apliecināšana

Pateicoties kreditēšanas nozares sakārtošanai, vairs nav pieejams auto līzings bez izziņām. Šāds aizdevums ir riskants un var nopietni kaitēt aizņēmēja finanšu situācijai, tāpēc uzticami un atbildīgi kreditori pieprasa uzrādīt ienākumus apliecinošos dokumentus. Tie var būt:

 • bankas konta pārskats par pēdējiem 3 vai 6 mēnešiem;
 • izziņa no VID vai VSAA par īstenoto saimniecisko darbību, samaksātajiem nodokļiem un saņemtajiem pabalstiem.

Izziņas tiek prasītas arī no nodarbinātajiem auto kredīta pretendentiem, jo līzinga summas var būt nopietnas, un aizdevējs vēlas savlaicīgi pārliecināties par kredīta ņēmēja uzticamību un maksātspēju. Lai palielinātu savas izredzes saņemt kredītu, piesakies summai, ko patiešām vari atmaksāt!

Adekvāta kredīta summa: atbildīga aizņemšanās

Izvēloties automašīnu, samēro savas vēlmes ar iespējām. Ņem vērā, ka auto līzinga bez darba vietas maksimālais apjoms parasti ir mazāks, jo kreditori vēlas nodrošināt maksimālu aizsardzību pret kredīta riskiem. Līdz ar to auto kredīts bez darba vietas var būt piemērotāks lietota auto iegādei – jo mazāka summa ir Tev nepieciešama, jo augstākas izredzes saņemt nepieciešamo summu.

Auto kredīts ir piešķirts un Tev kabatā jau ir jauna auto atslēgas? Neatliec svarīgus darbus uz vēlāku laiku un sāc uzreiz plānot kredīta atmaksu!

Kredīta veiksmīgas atmaksas noslēpumi

Arī izdevīgs līzings ir saistīts ar nopietnām izmaksām, tāpēc aizdevuma atmaksa jāplāno rūpīgi. Vēl pirms pieteikšanās auto kredītam Tev ir jādefinē savas finansiālas iespējas. Lūk, kas Tev jāizdara:

 • izmantojot auto kredīta kalkulatoru, aprēķini aptuvenus ikmēneša kredīta maksājumus un kopējo atmaksas summu. Ikmēneša maksājums nedrīkst pārsniegt 20%-30% no kopējiem ienākumiem. Ja vēlies nodrošināt maksimāli elastīgus atmaksas nosacījumus, vērts izvēlēties mazāku maksājumu un garāku atmaksas termiņu;
 • apdomā, kā padarīt kredītu draudzīgu Tavam maciņam. Varbūt jaunas mašīnas vietā vērts iegādāties lietotu auto? Varbūt ikdienas braucienam pilsētā pietiek ar ekonomiskās klases modeli? Nesteidzies pirkt pirmo šķietami piemēroto mašīnu, velti meklējumiem pietiekami daudz laika un izvērtē katru piedāvājumu objektīvi.

Jo vairāk informācijas būs Tavā rīcībā, jo zinošānu izvēli varēsi veikt. Taču auto līzinga meklējumi var būt laikietilpīgi – vai ir veids, kā padarīt tos mazāk nogurdinošus? Jā, izmantojot speciālu kredītu salīdzināšanas platformu!

Izdevīgākie līzinga piedāvājumi Netcredit.lv

Lai gan auto līzings bez darba vietas nav plaši pieejams, tomēr daži aizdevēji piedāvā arī šādu pakalpojumu. Netērē laiku patstāvīgai meklēšanai – ienāc kredītu salīdzināšanas platformā Netcredit.lv un iegūsti saistošus piedāvājumus pāris sekunžu laikā! Netcredit.lv ir apkopoti visi auto līzingu varianti, tostarp:

 • auto līzings bez pirmās iemaksas;
 • auto līzings no 20 gadiem;
 • auto līzings bez darba vietas.

Netcredit.lv atradīsi gan aktuālus piedāvājumus, gan detalizētus kreditoru aprakstus un autentiskus aizņēmēju stāstus. Īsteno savus sapņus un izvēlies labāko auto līzingu ar Netcredit.lv palīdzību!


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju