Dabisku materiālu gultas veļa: kā izvēlēties sev piemērotāko?

Kvalitatīvam miegam nepietiek tikai ar gultu un ērtu matraci. Ne mazāk ir svarīgs ir tas, iekš kā guļot ietinamies, kas sargā mūs no aukstuma un uz kāda spilvena sapņojam. Svarīgi ir iegādāties atbilstošu gultas veļu, kuras materiālu īpašības atbilstu jūsu vajadzībām un kļūtu par uzticamāko miega patvērumu.

Vilnas gultas veļa

Tiem, kam vienmēr ir auksti, ziemas laikā neiztikt bez vilnas segas. Vilnas gultas veļa iezīmējas ar lieliskām termoregulācijas īpašībām – tas nozīmē, ka šie izstrādājumi ne tikai sildīs, kad ir vēsi, bet arī atvēsinās, kad karsti. Šādā gultas veļā neuzkrājas putekļi, tā ļauj ādai elpot un veic mikro masāžu, atvieglojot locītavu sāpes, savukārt vilnas vai vilnas pildījuma spilveni palīdz izvairīties no kakla sāpēm. 

Vilnas gultas veļa tiek ražota ne tikai no aitas vilnas, bet arī no āžu vai kamieļu. Kamieļu vilna ir ekskluzīva, tāpēc aitas vilnas sega vai spilvens būtu lētāks variants. Pirms iegādāšanās pievērsiet uzmanību vilnas blīvumam, kas norāda uz to, cik silta būs sega. Universāls blīvums ir apmēram 450 g/m2 (piemērots visiem gadalaikiem) un jo tas ir lielāk, jo siltāka sega.

Lina gultas veļa

Lins jau no seniem laikiem ir zināms ne tikai Baltijas tautām, bet arī citviet pasaulē. No tā izgatavotie audumi ir īpaši izturīgi un ilglaicīgi. Arī jūsu āda pateiks paldies par šādu gultas veļas komplektu, jo lins neizraisa alerģijas, ir antibakteriāls un uzsūc mitrumu. Iespējams vienīgais mīnuss - linu ir grūti izgludināt, tomēr šo trūkumu izkliedē lieliskās lietošanas īpašības.

Kokvilnas gultas veļa

Kokvilna – visticamāk pats populārākais materiāls, kuru plaši izmanto tekstilrūpniecībā. Kokvilnas gultas veļa kalpo ilgi, ir izturīga, neelektrizējas, ir gaisa caurlaidīga un ir piemērota alerģiskiem cilvēkiem. Kokvilnas sega ar kokvilnas pildījumu ir pietiekoši silta, lieliski uzsūc mitrumu un pasargā ķermeni no pārkaršanas.

Kokvilnas gultas veļa ir patīkama pieskārienam un ļauj ādai elpot, vienkārši kopjama un iezīmējas ar rakstu un krāsu daudzveidību, tomēr ātri izbalē.

Satīna gultas veļa

Aužot kokvilnu citādākā paņēmienā, tiek iegūti dažādi audumi. Viens no tiem - satīns. Šī aušanas tehnoloģija nodrošina citādāku satīna auduma izskatu – šis ir spīdīgs, maigs, vēss un izsmalcināts audums. Satīns gultai var piešķirt ne tikai spīdumu, bet arī skaistus rakstus, savukārt šī kombinācija gultu pārvērtīs par elegantu mākslas darbu. Pērkot satīna gultas veļas komplektus, pievērsiet uzmanību, lai tie būtu ražoti no 100% kokvilnas, tikai tad sajutīsiet visas priekšrocības.

Materiālu daudzveidība, gultas veļas izvēli padara par grūtu uzdevumu. Katram dabiskajam materiālam ir savas īpašības, kas iegūtas no dabas. Ja labi pazīstat savu ķermeni un miega ieradumus, prioritātes palīdzēs izvēlēties jums un jūsu tuviniekiem atbilstošāko gultas veļu.


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju