Dārgas lietas, kas nav jūsu naudas vērtas

Teju ikviens no mums ikdienā smagi strādā, lai nopelnītu sev un ģimenei nepieciešamos naudas līdzekļus, tāpēc izšķiest tos par dārgām lietām, kas patiesībā nemaz nav jūsu naudas vērts, ir absolūti nevajadzīgi. Mūsdienās, lai patērētāji apmierinātu tieksmi pēc pārlieku dārgām lietām nereti tiek ņemts ātrais aizdevums 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā (mistä pikavippi 24/7), kas beigās noved tikai pie neskaitāmiem parādiem, kas aizēno dārgo lietu baudīšanas prieku. Dažādi priekšmeti, lietas un pieredze ir tā vērti, lai par tiem piemaksātu papildus naudu, bet citi nav lielas naudas vērti pat tad, kad tiek reklamēti kā ekskluzīvi. Brīžos, kad lemjat par to vai labāk iztērēt naudu vai tomēr ietaupīt, ir svarīgi noskaidrot, vai tiešām tā dārgāka opcija būs arī tā pati labākā. Tāpēc aicinām jūs iepazīties ar dažādu dārgu lietu apkopojumu, kas patiesībā nav jūsu naudas vērtas.


  1. Ekskluzīvs dzeramais ūdens pudelēs. Ikvienam no mums katru dienu jāizdzer vismaz 8 glāzes ūdens, lai uzturētu ķermeni labā formā. Bet jums pavisam noteikti nav nepieciešams iztukšot savu maku, lai to izdarītu. Izvairieties iegādāties ūdens pudeles, it īpaši dizaineru izstrādātās, īpaši ekskluzīvās. Tajās sapildīts tieši tas pats attīrītais krāna ūdens, bet pārmaksāsiet jūs par to neskaitāmas reizes. Vislabāk turiet sev pa rokai personificētu dzērienu pudeli, kuru varat bez maksas papildināt, cik reizes vien vēlaties.
  2. Tīrasiņu šķirnes suņi un kaķi. Mūsdienās iegādāties tīršķirnes mājdzīvniekus no specializētajiem audzētājiem var izmaksāt pat tūkstošiem eiro, savukārt, adoptēt dzīvnieciņu no patversmes jums neizmaksās neko, bez tam – jūs būsiet izglābuši dzīvību, nevis kultivējuši mākslīgi selekcionētu dzīvnieku popularitāti.  Lielākā daļa tīrasiņu šķirņu mājdzīvnieku ir izteikti slimīgi, tāpēc papildus uzreiz varat pierēķināt ikmēneša vetārsta apmeklējumu. Turpretī jaukteņi ir vieni no veselīgākajiem, uzticamākajiem un vieglāk audzināmiem dzīvniekiem.
  3. Grāmatas cietajos vākos. Grāmatu pirkšana mūsdienās neapšaubāmi ir kļuvusi par naudas izšķiešanu, jo jūs šīs pašas grāmatas bez maksas varat aizņemties savā vietējā bibliotēkā vai pat pie kāda no draugiem vai kolēģiem. Ja tomēr vēlaties pirkt, tad iegādājieties e-lasītāju un pērciet grāmatas caur aplikāciju, kas maksā daudz mazāk un neaizņem nekādu vietu jūsu mājās. Godīgi sev pajautājiet, vai tiešām ir vērts pirkt grāmatu cietajos vākos, kuru izlasīsiet tikai vienu reizi un pēc tam noteikti ievietosiet plauktā uz mūžīgiem laikiem?
  4. Premium degviela. Ja jūs uzpildāt sava auto benzīna tvertni ar augstākā labuma degvielu, kaut arī tā specifikācija skaidri noteikts, ka tam der visparastākā degviela, jūs nebūsiet rīkojušies gudri. Premium degvielas vienīgā atšķirība ir cenā un nosaukumā, vai par to tiešām vēlaties izšķiest savu naudu?
  5. Dizaineru rokassomiņas. Vai spējat iedomāties, ka “Hermes Birkin” rokassoma nesen kādā izsolē tika pārdota par teju 370000 eiro? Par tādu summu Latvijā var nopirkt pat divas mājas. Cilvēki ar sava statusa izrādīšanu bieži nonāk galējībās. Pat ja jūs plānojat pirkt lētāku rokassomiņu par 200 eiro, apsveriet iespēju šo naudu labāk novirzīt kādam iespaidu pilnam ceļojumam. Jā, augstas klases izstrādājumi var kalpot kā statusa simbols, taču jūsu nauda būs vērtīgāk iztērēta citur.


Vairāk par dārgajām lietām, kas var nebūt jūsu naudas vērtas, varat uzzināt mūsu somu sadarbības partneru raha247.fi tiešsaistes vietnes bloga sadaļā. Tā ir ideāla vieta, kur atrast ar personīgajām finansēm saistītu informāciju somu valodā, kas noderēs personīgo naudas līdzekļu optimizācijā.

Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju