Finanšu garantijas jūsu biznesam

Bizness vai uzņēmējdarbība – maršruts, kas pārpilns ar mērķiem un sasniegumiem, bez kuriem uzņēmējs nevar būt veiksmīgs un konkurētspējīgs. Bet izaugsme ir iespējama tikai ar finansējuma palīdzību. Naudas trūkums padara jūsu biznesa izaugsmi neiespējamu, jūs “mīņāsieties uz vietas” laikā, kad visi pārējie ies uz priekšu. Kā rezultātā: klientu pazaudēšana un drīzs bankrots. 

Banku un citu kredītkompāniju finansējums ļauj sasniegt nospraustos mērķus daudz ātrāk. Turklāt jūs realizējat arī savas idejas, kas palielina līdzekļu apgrozāmības ātrumu, tāpēc ir pamats uzskatīt, ka jūsu noformētie kredīti atgriezīsies pie jums pirms termiņa, ieekonomējot uz procentu likmi. 

Kredīts biznesam 

Ja jūs tikai sākat savu start-up, tad bez vajadzīgās naudas summas jums neiztikt, precīzāk sakot – bez kredīta biznesa uzsākšanai. Finansējums šai gadījumā būs labs starta mehānisms jūsu ideju un plānu realizēšanai. Biznesa uzsākšana bez trešo personu palīdzības var būt ārkārtīgi smaga, tikai nedaudzi ir spējuši sasniegt biznesa augstumus ar saviem spēkiem. Tad kāpēc riskēt, ja pastāv speciālas programmas biznesa attīstībai un atbalstam? 

Pareizi piemeklēts kredīts biznesam ne tikai palīdzēs jums ātrāk iziet noteiktā tirgus segmentā, bet arī nodrošināties ar maksimālu peļņu. Lai projekts būtu patiešām veiksmīgs, kredītam jāpievieno arī interesanta biznesa ideja, kā arī pats biznesa plāns, kurā jūs detalizēti aprēķināt savus izdevumus un gaidāmo peļņu. Šāda uzskaite jo īpaši svarīga ir biznesa attīstības sākuma stadijā, to jums var paprasīt arī kreditori, lai apstiprinātu jūsu pieteikumu. 

Kādiem mērķiem var izmantot kredītu biznesam: 

 1. jauna un mūsdienīgāka aprīkojuma iegādei, 
 2. transporta iegādei (līzings), 
 3. apgrozāmā kapitāla papildināšanai un paplašināšanai, 
 4. jaunu telpu iegādei vai nomai, 
 5. ražošanas paplašināšanai u.t.t. 

Kāds mēdz būt kredīts biznesa attīstībai? 

Biznesa finansējuma tips ir atkarīgs no situācijas, ar kuru esat saskāries, tāpēc jums nāksies detalizēti paskaidrot savas grūtības un nepieciešamības gadījumā iesniegt dokumentālu apstiprinājumu saviem vārdiem. Biznesa finansēšana visbiežāk ir ilgtermiņa kreditēšana (ja tas attiecas uz mazo un vidējo biznesu), bet naudas ekvivalentā šādi aizņēmumi var sasniegt vairākus desmitus tūkstošus dolāru. Noslēdzot līgumu ar izvēlēto kreditoru, jūsu uzņēmumam tiks nozīmēts atsevišķs menedžeris, kas personīgi veiks visas jūsu uzņēmuma transakcijas. 

1.Parasts biznesa kredīts uzņēmumiem 

Kredīts tiek izsniegts konkrētam projektam, ko izstrādājis biznesa īpašnieks. Ja banku interesēs jūsu uzņēmuma mērķi, tad pēc detaļu apspriešanas tiks parakstīts kredītlīgums. Nosacījumi: 

 • Palīdz segt 80% no projekta cenas. 
 • Atmaksas laiks – līdz 15 gadiem ar individuālu maksājumu grafiku. 
 • Kredīta atmaksa sāksies projekta pabeigšanas brīdī. 
 • Kā nodrošinājumu banka var pieprasīt ķīlu nekustamā īpašuma, galvojuma un citu komercaktīvu veidā. 

2.Kredītlīnija uzņēmumam 

Kredītlīnija ļaus jūsu uzņēmējdarbībai būt finansiāli stabilai katru dienu. Nosacījumi: 

 • Nepieciešamības gadījumā jūs varat izmantot uzreiz visu līgumā norādīto kredīta summu. Maksa par kredīta izmantošanu tiek iekasēta tikai par summu, ko uzņēmums iztērējis. 
 • Atmaksas sākuma periods – 2 gadi, bet šo termiņu iespējams pagarināt. 
 • Ieķīlāto mantu jūs varēsiet izmantot tāpat kā agrāk. 

3.Līzings uzņēmumiem 

Ar mūsdienīgu aprīkojumu un transportu uzsākt veiksmīgu biznesu būs daudz vienkāršāk. Nosacījumi: 

 • Konsultācijas ar bankas menedžeriem par ražošanas un lauksaimniecības aprīkojuma noformēšanu līzingā. 
 • Pieteikuma izskatīšana un individuāla piedāvājuma izstrādāšana vienas darba dienas laikā. 
 • Palīdzība finansēšanā – līdz 90% no aprīkojuma cenas. 
 • Iespēja saņemt līzingu ar ES atbalstu. 

4.Faktorings 

Faktorings – jau izdarīto pirkumu un izdevumu finansēšana. Apmaksa faktoringā notiek uzreiz pēc tam, kad esat apmaksājis kādu no pakalpojumiem. Nosacījumi: 

 • Finansēšana līdz 90% no uzņēmuma izdevumiem. 
 • Faktoringa rēķinu apmaksu uzņēmums var veikt 120 dienu laikā. 
 • Faktoringam ir iespēja apmaksāt jebkurus uzņēmuma izdevumus no 40 000 eiro. 
 • Neliela maksa par faktoringa administrēšanu. 
 • Zema faktoringa pakalpojumu cena – no 0,5%. 

Lai kādu biznesa kredīta tipu jūs neizvēlētos, jūs uzreiz izjutīsiet jūtamu finansiālo atvieglojumu, jo šai finansēšanas veidā procentu likmes būtiski atšķirsies no ierastajām. Bankas un kreditori šādā veidā cenšas palīdzēt attīstīt individuālo uzņēmējdarbību un liek saviem aizņēmējiem maksāt tikai simbolisku gada likmi, piemēram, Latvijas Kredītu Centrs ir gatavs piedāvāt finansējumu tikai par 3% gadā. Turklāt pieteikums tiks izskatīts pusstundas laikā, bet līgumu parakstīt varēsiet pat pie sevis birojā, pateicoties piegādei ar kurjeru. 

Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju