Finanšu neatkarība - kā gudri pārvaldīt savas finanses

Vai nebūtu jauki, ja būtu maģiska formula vai vienkāršs triks, kas ļautu jums nekad vairs neuztraukties par naudu vai finanšu pārvaldīšanu?

Lai gan tas var nebūt reāli, ir dažas vienkāršas lietas, ko jūs varat sākt darīt, lai uzlabotu savu finanšu stāvokli jau tagad. Izmēģiniet zemāk aprakstītos padomus, lai veiksmīgi pārvaldītu personīgās finanses.  Ja pieturēsities pie šiem padomiem, jūsu finanšu stāvoklis noteikti sāks uzlaboties, un jūs ar laiku kļūsiet finansiāli neatkarīgs.


1.Nostādiet un aprakstiet savus finanšu mērķus

Ir nepieciešams vēltīt laiku, tam lai jūsu finanšu mērķi tiktu nodefinēti. Atlieciet laiku šādai nodarbei, uzrakstiet visus savus gan ilgtermiņa, gan īstermiņa finanšu mērķus. Jūsu sarakstā var būt ieceres par kādu atpūtas ceļojumu par kuru vienmēr esat sapņojis. Māju un saimniecību, ko jūs vienmēr esat vēlējies. Vai varbūt tomēr jūs prātojat par to kā agrāk doties pensijā? Visi šie mērķi ietekmēs jūsu finanšu plānošanu. 

Piemēram, jūsu mērķis par došanos pensijā ātrāk būs lielā mērā atkarīgs no tā kā jūs tērējat un taupāt naudu šobrīd. Visi mērķi, gan īpašuma iegāde, ģimenes dibināšana, karjeras maiņa ir lielā mēra atkarīgi no tā kā jūs pārvaldāt savu naudu.

Kad esat pierakstījis savus finanšu mērķus, sakārtojiet tos pēc prioritātem. Tas palīdzēs jums vērst vislielāko uzmanību uz tiem mērķiem, kas jums šobrīd ir vissvarīgākie.

Tālāk ir sniegti daži padomi, kā gūt skaidrību par saviem finanšu mērķiem:

Izvirziet ilgtermiņa mērķus, piemēram, izkļūt no parādiem, iegādāties māju vai aiziet pensijā.  Pēc tam nosakiet īstermiņa mērķus, piemēram, ievērot budžetu, samazināt savus tēriņus, neizmantot kredītus vai kredītkartes. Visbeidzot izveidojiet plānu par to kā šos mērķus saviem spēkiem sasniegt.


2. Izstrādājiet finanšu plānu

Lai sasniegtu savus finanšu mērķus, personīgo finanšu plāns ir absolūti nepieciešams. Plānam vajadzētu būt sadalītām vairākos posmos. Plāna pamatā  varēt būt iekļauts mēneša budžets, kas atvelēts tēriņiem un tēriņu apjoms. Kad esat radis skaidrību par savu budžetu, jūs varat pievienot plānā nākamā posmu - atbrīvošanos no kredītiem un citām saistībām. 

Kad esat veicis finanšu plāna sadalījumu, jūs varat sākt sekot līdzi plānam un veikt secinājumus par to kā jūsu naudas situācija pakāpeniski uzlabojas.

Ar šajā gadījumā, protams, ir svarīgi izvērtēt, kuras prioritātes jums ir vissvarīgākās. Nemitīgi strādājiet pie tā, lai sasniegtu savus ilgtermiņa uzkrājumu mērķus, bet neaizmirstiet arī koncentrēties uz vissvarīgākajiem īstermiņa mērķiem, kurus sev esat izvirzījuši. Vai vēlaties doties ekstravagantā ceļojumā? Sākt ieguldīt? Pirkt māju vai uzsākt savu biznesu? Šīs ir visas lietas, kas jāņem vērā, pieņemot lēmumu par nākamo finanšu plāna posmu.

Jūsu nospraustie mērķi palīdzēs jums pārtraukt finanšu lēmumu pieņemšanu, balstoties uz bailēm, un jūs atgūsiet kontroli pār savu finanšu situāciju.

Veidojot finanšu plānu, atcerieties šādas lietas:

Jūsu budžets ir veiksmes atslēga. Tas ir rīks, kas ļaus jums kontrolēt savu finanšu nākotni. Jums vajadzētu turpināt dot ieguldījumu ilgtermiņa mērķu īstenošanai, piemēram, uzkrājumus pensijai vajadzētu sākt veidot neatkarīgi no tā kāda posmā jūs esat. 

Ārkārtas fonda izveidošana ir vēl viens finanšu panākumu un stresa mazināšanas faktors, atlieciet katru mēnesi no sava budžeta kaut nelielu naudas summu šādiem papildus naudas līdzekļiem.


3. Atbrīvojieties no saviem parādiem

Parādi ir milzīgs šķērslis, kas var aizkavēt jebkādu finanšu mērķu īstenošanu. Tāpēc brīvība no parādiem ir jānostāda jūsu prioritāšu augšgalā. Patēriņa kredīti, kas tiek aizņemti ikdienas tēriņiem vai lielākiem pirkumiem, nereti ievilina parādu slazdā. Nekad nevajadzētu aizņemties vairāk par to, ko jūs esat spējīgs atmaksāt. 

Ja jūs esat nonākuši parādu gūstā, pirmkārt būtu jāizveido parādu dzēšanas plāns, kurā aprakstāt to kā pakāpeniski parādi tiek dzēsti. Piemēram, sākot ar minimāliem maksājumiem par visiem jūsu kredītiem un visbeidzot iespējams izmantojot visu savu kredītu apvienošanu vienā. Nereti šāds risinājums ir izdevīgāks.

Kad esat pilnībā atbrīvojies no visiem kredītu maksājumiem, apņemieties palikt bez parādiem. Atstāt kredītkarti mājas, iespējams, ir saprātīga stratēģija. Izveidojiet ārkārtas naudas fondu, lai jums nerastos kārdinājumus aizņemties neplānotu tēriņu gadījumā.

Izmēģiniet šos padomus, lai atbrīvotos no kredītu parādiem pēc iespējas ātrāk:

Pārdodiet visu nevajadzīgo - lietas, ko jūs neizmantojat. Tas dos jums papildus līdzekļus, lai nosegtu parādus pēc iespējas ātrāk. Papildus darbs - apsveriet domu par papildus darbu, tas ir reālistisks risinājums, lai nosegtu kavētus maksājumus un izbeigtu kredītsaistības. Pārskatiet savu budžeu un apdomājat par to, kā jūs varētu vēl ietaupīt un iegūt papildus naudu saviem maksājumiem.


Nebaidieties lūgt padomu

Kad esat atbrīvojies no kredītiem, izveidojis budžeta plānu un palielinājis savus iekrājumus ir laiks sākt ieguldīt! Konsultējieties ar finanšu speciālstiem, lai palīdzētu jums pieņemt gudrākus lēmumus par ieguldījumiem.

Labs konsultants dalīsies ar jums par riskiem, kas saistīti ar katru ieguldījumu, un palīdzēs vispiemērotāko risinājumu, kas atbilst jūsu komforta līmenim un vēlamajai investīciju atdevei. Finanšu plānotājs var arī jums palīdzēt ar budžeta izveidi. Tomēr, ja nevēlaties izmantot maksas pakalpojumus, Financer.com mājaslapā jūs varat atrast bezmaksas padomus par uzkrājumiem, investīcijām, gan arī budžetu un vispārēju finanšu pārvaldīšanu.


Ieguldījumi ir ilgtermiņa stratēģija, kas palīdz veidot bagātību, tomēr svarīgāk par visu ir investēt sevī un savā finanšu nākotnē, lai jums vairs nekad nebūtu jāuztraucas par savām finansēm.


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju