Jāpērk bērnu rati: kam pievērst uzmanību un kā izvēlēties

Bērnu rati ir viens no obligātajiem pirkumiem, ja ģimenē gaidāms mazulis. Liela iespēja, ka pirmajos bērna dzīves gados nevarēsiet iztikt tikai ar vieniem ratiem, bet nomainīsiet vairākus. Tā kā šis pirkums nav no lētajiem un arī izvēle veikalos ir plaša, tad vecākiem ir svarīgi zināt, kam jāpievērš uzmanība, pērkot ratiņus savam mazulim.

Ratiņu modeļa izvēle

Ja vajadzīgi bērnu rati jaundzimušajam, tad loģiska izvēle ir ratiņi ar kulbu, jo zīdainītis pirmajos mēnešos ratiņos var atrasties tikai guļus stāvoklī. Kulbu ratiņi ir dažāda veida — lielāki, mazāki, arī tādi, kas vēlāk transformējami sēžamajos ratiņos. Tā ir laba izvēle, ja zināt, ka nevarēsiet un negribēsiet pirkt sēžamos ratus atsevišķi. Tomēr jārēķinās, ka šādi sēžamie rati būs smagāki un masīvāki nekā pastaigu tipa bērnu rati, ko var nopirkt atsevišķi.

Ja ratiņi vajadzīgi jau lielākam mazulim, kurš sēž un varbūt jau staigā, tad labākā izvēle ir pastaigu tipa bērnu rati, ar kuriem ir viegli manevrēt, tie nav pārāk smagi. Šādus ratus var ērti izmantot līdz pat bērna 3-4 gadu vecumam, ja ir jādodas ceļojumā, paredzēts iet garu ceļa posmu. Bērns var ātri nogurt, sākt niķoties, gribēt gulēt. Pastaigu rati šo situāciju ideāli atrisinās. Tajos arī varēs ielikt bērnam nepieciešamās aprūpes lietas. Pastaigu tipa bērnu rati plašā izvēlē pieejami ražotājam Chicco, kas īpaši domājis, kā radīt ratus, kas sniedz vajadzīgās ērtības gan bērnam, gan vecākiem.

Ratu īpašības, kurām noteikti jāpievērš uzmanība

  • Svars. Jo ratiņi vieglāki, jo vecākiem pašiem ērtāk, it īpaši, ja dzīvo daudzdzīvokļu namā bez lifta.
  • Izmēri izvērstā un arī salocītā veidā. Tas ir svarīgi gan lifta dēļ, gan tādēļ, lai zinātu, ka rati ietilpst auto bagāžniekā.
  • Groziņš. Tā nav greznība, bet gan elementāra nepieciešamība. Vienmēr ir vajadzība kaut ko nolikt groziņā ratu apakšā. Labāk, ja tas ir ietilpīgs un ērts.
  • Riepas, to izturība un manevrētspēja. Izvērtējiet vidi, kurā dzīvojat, vietas, kur ikdienā brauksiet ar ratiem. Ja ir apgrūtinoši apstākļi, labāka izvēle ir lielākas riepas.
  • Muguras daļas pozīciju maiņa. Svarīgi, lai muguras daļu var nolaist vairākās pozīcijās, nodrošinot mazulim vajadzīgo komfortu.
  • Bremzes. Pārbaudiet kādā veidā strādā bremzes, cik tās ir ērtas un drošas. Jūs noteikti negribat savu bērnu pakļaut riskam, pieļaujot, ka ratiņi pēkšņi aizripo pa ielu, kamēr jūs runājat ar draudzeni.

Aksesuāri, bez kuriem nevarēsiet iztikt
Lai nodrošinātu komfortu mazulim un arī vecākiem, laikus jāpārliecinās, ka bērnu rati aprīkoti ar nepieciešamajiem aksesuāriem. Ja to nav, tad par aksesuāru iegādi jāparūpējas atsevišķi. Tā noteikti ir lietus plēve, moskītu tīkls, saules aizsargs, ziemas sezonā noderīgi būs ratu cimdi, tāpat neaizstājama ir arī ratu soma.

Ratiņu dizains

Ratiņu dizains vairāk ir gaumes jautājums. Protams, ka gaišas krāsa ratiņi ātrāk var nosmērēties, arī tad, ja virsma ir no auduma, to būs grūtāk tīrīt. Bet tās ir sekundāras lietas. Daudz vairāk būtu jādomā par funkcionalitāti un kvalitāti. Ja finanses ir ierobežotas, tad labs risinājums drīzāk ir mazlietotu, bet uzticama ražotāja ratiņu iegāde, nevis lētu un apšaubāmas kvalitātes ratu pirkšana.


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju