Kā apzināti un atbildīgi piepildīt bērna rotaļlietu kasti

Domājot par bērna attīstību, viņam labvēlīgu un patīkamu vidi, vecāki vēlas sagādāt rotaļlietas, ar kurām bērnam spēlēties, kas viņu iepriecinātu, izglītotu un izklaidētu. Piedāvājums veikalu plauktos ir gana plašs, lai vecākiem uzreiz būtu grūti atsijāt graudus no pelavām, jo skaidrs, ka ne viss, kas tiek pārdots, ir bērnam noderīgs un nepieciešams. 


Lai nedaudz palīdzētu vecākiem šajās izvēlēs, rotaļlietu pārdevējs “XS Rotaļlietas” dalās dažos noderīgos padomos, kas jāņem vērā, ja grib sava bērna rotaļlietu kasti piepildīt apzināti un atbildīgi. 

Rotaļlietas atbilstoši bērna vecumam

Gan no drošības, gan bērna ieinteresētības viedokļa vienmēr ir svarīgi izvēlēties rotaļlietas, kas atbilst bērna vecumam un intelektuālajām spējām. Ražotāji vienmēr norāda uz iepakojuma, līdz kādam vecumam rotaļlieta nav piemērota. Šo informāciju noteikti vajag respektēt, lai negadītos, ka bērna mantu kastē nokļūst mantas, kas patiesībā viņu var apdraudēt, jo satur sīkas un vecumam nepiemērotas detaļas. Ja nav pārliecības, vai rotaļlieta derēs jūsu bērnam, veikalā var konsultēties ar pārdevēju.

Kvalitāte, nevis kvantitāte

Rotaļlietas noteikti ir tā preču grupa, kur vajag ievērot principu — kvalitāte, nevis kvantitāte. Rotaļlietas jau tāpat nav nekāds lētais preču segments, tāpēc var pamatīgi patukšot vecāku makus. Labāk pirkt vienu vai dažas labas un ilgi izmantojamas rotaļlietas, nevis kaudzi ar sliktas kvalitātes krāmiem, kas jau pēc dažām dienām ir izjukuši, jo patiesībā nespēj izturēt normālu bērna spēlēšanās intensitāti. Ja rotaļlieta ātri salūzt, bērns var justies vainīgs, saņemt rājienu no vecākiem. Tā nav bērna vaina, ka ir iegādāta slikta manta. Priekšroku dodiet dabīgiem, bērnam draudzīgiem materiāliem un izturīgām rotaļlietām, kas bērnu priecēs ilgi.

Atstājiet vietu bērna fantāzijai

Vecākiem vajadzētu sekot līdzi, lai bērnam būtu tādas rotaļlietas, kas ļauj fantazēt, radīt dažādus tēlus, situācijas, lomu spēles, kas pielāgojas bērna domu gājienam un var kļūt par jebko, kas vien mazajam ienāk prātā. Ja rotaļlietai ir tikai viena funkcija, tā ātri apnīk. Tāpēc ir vērts iegādāties klučus būvēšanai, kastītes, dažādas dzīvnieku figūriņas, trauciņus, virtuves piederumus — lietas, ka labi var iederēties dažādās spēlēs. To visu un daudz ko citu var atrast “XS Rotaļlietas” plauktos.

Puzles, galda un intelektuālās spēles

Jau no dažu gadu vecuma vēlams bērniem parādīt, cik aizraujoša un interesanta var būt galda un intelektuālo spēļu spēlēšana. Ražotāji šobrīd šajā segmentā piedāvā tiešām ļoti plašu izvēli. Kvalitatīvas attīstošās, galda un izglītojošās spēles plašā izvēlē varat meklēt bērnu preču veikalā “XS Rotaļlietas”


Jaunas rotaļlietas svētkos, nevis ikdienā

Lai bērns prastu novērtēt tās rotaļlietas, kas viņam ir, lai sāktu izprast lietu materiālo un morālo vērtību, vecākiem nevajadzētu izveidot paradumu, ka rotaļlietas netiek pirktas pēc katra pieprasījumu un veikala apmeklējumos ikdienā. Jauna, laba un jau ilgāku laiku kārota rotaļlieta ir kaut kas īpašs, kaut kas, ko saņem kā apbalvojumu vai dāvanu dzimšanas dienā, Ziemassvētkos vai kādā citā īpašā dienā.


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju