Kā neapjukt autoskolu piedāvājumos

Tad, kad pieņemts lēmums apmeklēt autoskolu un iegūt autovadītāja apliecību, tiek pētīta informācija par autoskolām, lai izvēlētos sev piemērotāko. Tomēr, tā kā Latvijā ir vairāk nekā 200 autoskolu, kā arī interneta vidē ir milzīgs informācijas apjoms, skaidrs, ka var pamatīgi apjukt. Galu galā autoskolas izvēle ir nopietns lēmums, kam vajadzētu būt pārdomātam un racionālos faktoros balstītam.

Tāpēc esam apkopojuši dažus padomus un ieteikumus, kas palīdzēs neapjukt informācijā un pieņemt labāko lēmumu.


Neuzķeries uz skaistām reklāmām

Katra autoskola domā, kā piesaistīt klientus, jo konkurence šajā nozarē ir liela. Tāpēc arī tiek īpaši piestrādāts pie reklāmas. Kāda autoskola sola teoriju bez maksas, cita par 1 eiro. Vēl kāda autoskola mudina – atved draugu un teoriju apgūsti bez maksas. Tie ir tikai daži varianti, ko gadījies dzirdēt. 

Lai gan visas reklāmas izklausās vilinošas un sola iegūt tiesības gandrīz vai par baltu velti, tomēr jābūt kritiskiem un jālasa arī tas, kas rakstīts sīkajā drukā. Nevar pieķerties tikai vienam skaistam reklāmas sauklim. Reklāma ne vienmēr atbilst realitātei. Protams, var būt arī labi piedāvājumi, bet vajag par to pārliecināties, iepazīties ar informāciju autoskolas mājaslapā, saprast, kā praksē izskatās reklāmā dotie solījumi.


Salīdzini autoskolu reitingus

Diez vai jums pietiks pacietības izpētīt vairāk nekā 200 autoskolu piedāvājumus. Un tas arī nav vajadzīgs. Lai ātri saprastu, kuras ir vadošās un pieredzējušākās autoskolas, kuru virzienā vērts skatīties, var izmantot CSDD mājaslapā pieejamajās reitingu tabulas. 

Tur var redzēt autoskolu kursantu sekmību eksāmenos. Var redzēt, cik kursanti noteiktā periodā ir kārtojuši eksāmenus. Jo labāki rezultāti, jo profesionālāka autoskola, tās pasniedzēji un instruktori. Piemēram, 2018. gada otrajā pusgadā autoskolas Credo Autoprieks teorijas eksāmenu sekmības rādītājs ir 91% no 1190 kursantiem, kuri kārtoja eksāmenu. Gan lielais kursantu skaits, gan augstā sekmība eksāmenos jau ir labs apliecinājums autoskolas kvalitātei.


Ievāc atsauksmes

Ļoti noderīgas būs arī atsauksmes no draugiem, paziņām, kolēģiem. Tādā veidā var iegūt to informāciju, ko ne vienmēr var atrast autoskolas mājaslapā. Var palasīt arī atsauksmes internetā. Tur varēs atrast gan labo, gan sūdzības. Arī par potenciālajiem braukšanas instruktoriem vajadzētu izpētīt atsauksmes, lai zinātu, kuru labāk izvēlēties. Tieši instruktora prasmēm un personībai būs liela nozīme tajā, cik ātri un cik labi sagatavosieties CSDD eksāmeniem.


Veic aprēķinus un salīdzini izmaksas

Skaitļi, ko autoskolas izmanto savās reklāmas kampaņās, mēdz radīt maldīgu priekšstatu par patiesajām izmaksām. Ieteicams ar vēsu prātu parēķināt, cik patiesībā izmaksās mācības šajā autoskolā. Reāli aprēķini arī ir labs veids, kā salīdzināt autoskolas, jo katrs taču arī domā, kā ietaupīt savu naudu. Protams, te arī jāsamēro kvalitāte un izmaksas, nevajadzētu cerēt, ka saņemsiet labāko pakalpojumu, neesot gatavs par to maksāt adekvātu cenu.

Veicot aprēķinus, jāņem vērā, ka katra autoskola var nosaukt pakalpojumus dažādi, sadalīt vairākās pozīcijās, cita to pašu salikt vienā summā. Jābūt vērīgiem un jāizpēta autoskolu cenrāži, lai saprastu kopējās izmaksas. 


Domā par praktiskām niansēm

Izmaksas un autoskolas kvalitāte ir viena lieta, bet nevajadzētu aizmirst par pavisam praktiskām lietām, kuras tiešā veidā ietekmēs ikdienu. Piemēram, jāapsver, kurā vietā ir ērtāk apmeklēt nodarbības, kur notiek braukšanas apmācība, kāds nodarbību laiks ir labāk savienojams ar citiem pienākumiem. 

Izvērtējot šos galvenos aspektus, būs daudz vieglāk noteikt, kura autoskola ir jums piemērotāka, izdevīgāka un spēs sniegt kvalitatīvāko pakalpojumu.


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju