Kādi ieguvumi var būt kredītu apvienošanai

Kredītu apvienošana tiek piedāvāta kā viens no instrumentiem, ar kura palīdzību risināt sarežģītas finanšu situācijas un pārāk smagu kredītsaistību slogu. Kādi tad ir galvenie ieguvumi, ja tiek veikta kredītu apvienošana? Un kā šo procesu veikt pareizi un droši?

    • Visi kredīti vienā maksājumā

Viens no uzreiz jūtamiem ieguvumiem no kredītu apvienošanas ir tas, ka turpmāk visi kredītu maksājumi ir pārvērsti vienā maksājumā. Ja kredītu apvienošana notiek trijiem un vairāk aizdevumiem, tad šādas pārmaiņas noteikti ir izjūtamas ikdienā, jo nav vairs jāseko daudzu maksājumu summām un maksājumu datumiem. Ar vienu pārskaitījumu jau ir īstenotas visas kredītsaistības.

    • Izbeigtas līgumsaistības ar līdzšinējiem aizdevējiem

Pēc kredītu apvienošanas spēkā vairs nav līgumi ar iepriekšējiem kredītdevējiem. Tā ir iespēja atbrīvoties no neizdevīgām kredītaistībām, kam ir pārāk augstas procentu likmes vai neizdevīgi nosacījumi, kā arī pārtraukt līgumu, ja neizdodas ar aizdevēju vienoties par abpusēji izdevīgu situācijas risinājumu, kad radušās grūtības ar kredīta atmaksu.

    • Mazāki ikmēneša izdevumi par kredītsaistībām

Apvienojot kredītus, jaunajā līgumā iespējams vienoties par sev izdevīgāku un maksātspējai atbilstošu maksājuma grafiku – ikmēneša summu un atmaksas termiņu. Tādā veidā tiek samazināts ikmēneša finansiālais slogs uz budžetu. Tiek ietaupīta nauda, ko attiecīgi var novirzīt citām vajadzībām.

    • Iespēja izvairīties no parādu piedziņas

Ja ir vairāki kredīti un grūtības tos atmaksāt, tad pastāv risks, ka aizdevēji vēršas  pret klientu un uzsāk parādu piedziņu. Savlaicīgi veicot kredītu apvienošanu, no šādas situācijas iespējams izvairīties.

    • Uzlabota kredītvēsture

Kredītvēsture, kurā ir viens aizdevums, noteikti izskatās labāk par tādu, kur ir vairāki ātrie un patēriņa kredīti, kuri regulāri tiek pagarināti vai tiek kavēta to atmaksa. Tāpēc kredītu apvienošana arī ir viens no veidiem, kā sākt uzlabot savu kredītvēsturi. Tas ir būtiski, ja nākotnē plānojat ņemt hipotekāro aizdevumu, kad kredītvēsturei būs ļoti nozīmīga loma tajā, vai hipotekāro kredītu vispār piešķirs.

Kā veikt kredītu apvienošanu

Lai veiktu kredītu apvienošanu, vispirms nepieciešams apzināt savu kredītsituāciju – cik daudz ir aizdevumu, kāda ir to kopējā summa. Tālāk jau var apzināt potenciālos kredītu apvienotājus. Šādu pakalpojumu piedāvā diezgan daudzi uzņēmumi, tomēr jābūt uzmanīgiem un jāizpēta nosacījumi, lai varētu pārliecināties, kurš pakalpojums būs izdevīgāks.

Ja jāapvieno lielāka kredītu summa, tad var būt nepieciešama ķīla. Visbiežāk šādā situācijā kredītu apvienošana tiek veikta pret nekustamā īpašuma ķīlu. Arī tādā situācijā noteikti jāizvērtē visi par un pret, jāizvēlas uzticams kredītpakalpojumu sniedzējs, kā arī rūpīgi jāizlasa kredītlīgums.

Kredītu apvienošanas piedāvājumu salīdzināšana ir svarīga, lai atrastu sev finansiāli izdevīgāko un arī savām vajadzībām piemērotāko piedāvājumu. Nevajadzētu paļauties uz pirmo piedāvājumu, kas gadās ceļā, bet veltīt laiku plašākai izpētei. Lai nesanāk tā, ka kredītu apvienošana nemaz nesniedz cerēto ietaupījumu.

Pēc tam, kad uzsākta kredītu apvienošanas procedūra, apvienotājs parūpēsies par visu nepieciešamo – nosegs apvienojamos kredītus un noformēs jaunu aizdevumu par šo pašu summu. Procesā iespējams arī vienoties par papildu summu, ko klients var saņemt savā bankas kontā.

Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju