Korporatīvie pasākumi: vai tie ietekmē peļņas rādītājus?

Motivēts un lojāls darbinieks ir viens no stūrakmeņiem veiksmīgai uzņēmuma attīstībai. Stabila alga, sakārtota darba vide, korporatīvie pasākumi un citi bonusi Jūsu uzņēmumu darba tirgū padara pievilcīgu. Kā organizēt uzņēmuma “iekšējo dzīvi” un cik lielā mērā tas palīdzēs uzlabot peļņas rādītājus?

Korporatīvie pasākumi un to nozīme

Team building pasākumi, pirmkārt, ir ļoti svarīgi kolektīvā, kurā strādā gados jauni darbinieki. Tie darbu uztver ne tikai kā ienākumu avotu un savu zināšanu pilnveides vietu, bet arī kā piedzīvojumu, iespēju satikt jaunus domubiedrus un vietu, kas piepildīs viņu ikdienu.

Korporatīvie pasākumi Jūsu uzņēmumā:

 • saliedēs komandu;
 • uzlabos iekšējo komunikāciju vienas un vairāku nodaļu ietvaros;
 • veicinās darbinieku lojalitāti un uzticību;
 • samazinās darbinieku nomaiņu;
 • ļaus novērtēt darbinieku prasmes un līdera dotības.

Kā vēsta “Daily Infographic” uzņēmumiem, kuros darbinieki ir motivēti un iesaistās uzņēmuma procesos, ieņēmumi ir 2,5 reizes lielāki nekā uzņēmumos, kuros darbinieki nav ieinteresēti. Vai Jūsu uzņēmumā visi darbinieki ir gatavi pildīt ne tikai savus tiešos pienākumus, bet arī izteikt idejas vides uzlabošanai, vēl labākai klientu apkalpošanai un citu procesu pilnveidei?

Tāpat arī Forbes apkopotie dati liecina, ka 90% aptaujātie uzņēmumu līderi uzskata, ka darbinieku motivācijas stratēģijas ir ļoti svarīgas, bet tikai 25% no tiem ir izstrādāta šāda stratēģija.

Sarīkojiet darbiniekiem neformālu pasākumu, iepriekš noskaidrojot viņu vēlmes! Atkarībā no budžeta ir vairākas izklaides iespējas.

Korporatīvie pasākumi idejas - no maza līdz lielam budžetam

Korporatīvie pasākumi arī Jūsu uzņēmumā var kļūt par patīkamu tradīciju, ko visi darbinieki gaida ar nepacietību. Turklāt to organizēšanu nav nepieciešams uzņemties tikai uz saviem pleciem. Iespējams, Jūsu kolēģu vidū ir kāds, kuram ir organizatora dotības un vēlme sarīkot team building pasākumu.

Sapulce ar uzkodām un neformālām sarunām

Daudzi apgalvos, ka ir jau mēģinājuši noorganizēt team building pasākumu, taču darbinieku atsaucība nav bijusi gana liela. Taču tam ir kāds risinājums arī tad, ja paši darbinieki ir kūtri!

20190423-1147-reklamraksts-1.jpg

Sarīkojiet uzņēmuma sapulci vairākās daļās:

 1. formālā daļa ar prezentāciju par uzņēmuma rādītājiem un turpmākajiem mērķiem;
 2. diskusiju daļa par iekšējo vidi, ko darbinieki labprāt mainītu, ko novērtē, ko uzskata par uzņēmuma stiprajām pusēm;
 3. nelieli saliedēšanās uzdevumi pa grupām, piemēram, no avīžu un žurnālu izgriezumiem jāizveido uzņēmuma nākotnes kolāža;
 4. neformālā daļa ar uzkodām, dzērieniem un tērzēšanu gan par darba ikdienu, gan hobijiem, ceļošanu u.c. saistošām tēmām.

Šādi korporatīvie pasākumi neizmaksā daudz un tiek organizēti darba laikā, līdz ar to darbinieku klātbūtne būs obligāta.

Kopīgi veikts sirds darbs labdarībai

Korporatīvie pasākumi idejas ziņā var būt ļoti dažādi, tādēļ to varat apvienot ar kādu vērtīgu darbu. Lūk, dažas iespējas:

 • suņu staidzināšana dzīvnieku patversmē;
 • kādas labdarības iestādes apkārtnes sakopšana pavasara talkā;
 • nepieciešamo lietu sagāde un aizvešana uz bērnu namiem vai pansionātiem.

Laba darbiņa veikšana sagādās dubultu prieku.

Pārgājiens ar pikniku

Ņemot vērā, ka dabinieki daudz laika pavada birojā, atpūta pie dabas būs tieši laikā, kad ārā temperatūra ir plusos un spīd saule. Latvijā ir daudz labiekārtotu pastaigu taku ar skaistu ainavu un izglītojošām informācijas plāksnēm. Maršrutā ir izveidotas arī piknika vietiņas ar iespēju uzkurt ugunskuru un pacept gaļu.

20190423-1152-reklamraksts-2.jpg

Ar šādu aktivitāti Jūs noteikti trāpīsiet desmitniekā - nav fiziski grūti, toties nāk par labu kā fiziskai, tā garīgai veselībai.

Lāzertag jeb lāzerpeintbola spēle

Korporatīvie pasākumi bieži tiek rīkoti peintbola laukumos, taču vai esat mēģinājuši lāzertag spēli? Tā patiks arī dāmām, jo trāpījums nav sāpīgs atšķirībā no krāsas bumbiņas trieciena klasiskajā peintbolā. Lāzertagā jeb lāzera peintbolā katrs spēlētājs saņem galvas lentu un ieroci, kas uztver pretinieka trāpījumu un krāj spēles statistiku.

Pēc spēles katrs dalībnieks saņem diplomu ar saviem rezultātiem, cik reizes citiem ir trāpījis, cik lodes izšāvis, cik reizes pats ir ticis sašauts u.t.t. Tā ir liela motivācija cīnīties visa pasākuma laikā, pildot instruktora dotās misijas.

20190423-1202-reklamraksts-3.jpg

Šāda aktivitāte palīdzēs apgūt tādas prasmes kā:

 • darbs komandā;
 • līderisms;
 • motivācija;
 • stratēģiskā domāšana.

Spēles ilgums parasti ir 1h vai 2h, kuru laikā dalībnieki izpilda dažādus instruktora dotos uzdevumus, piemēram, kontroles punkta iekarošana un noturēšana, bumbas atmīnēšana, karoga uzvilkšana mastā un citas. Izvēlieties izklaides parkus “GUNSnLASERS”, kuriem korporatīvie pasākumi ir teju ikdiena, regulāri rīkojot šādus pasākumus saviem klientiem! Nav nozīmes, esat 6 vai 60 darbinieki - jautri un azartiski būs ikvienam.

Braucieni ar elektrokartingiem

Ja tomēr tik aktīvai atpūtai šoreiz priekšroku nedosiet, bet esat azarta cienītāji, tad varat izvēlēties atpūtu kartingos.

20190423-1202-reklamraksts-4.jpg

Šobrīd populāri kļūst tieši elektrokartingi, kuru lielākās priekšrocības ir:

 • ātrs uzrāviens;
 • sānslīde līkumos vēl jautrākam braucienam;
 • nav nepatīkams degvielas aromāts, kā arī ir dabai draudzīgāki;
 • jaudu iespējams regulēt atbilstoši braucēja vecumam un iemaņām;
 • precīza laika uzskaite, lai noskaidrotu un apbalvotu veiklāko braucēju.

Šādas team building ballītes būs patīkama atslodze no ikdienas darbiem. Arī ar kartingiem jūs varat izbraukt “GUNSnLASERS” jaunatklātajā iekštelpu trasē Mārkalnes ielā 10, Rīgā. Pēc azartiskās izklaides pasākumu varat turpināt turpat esošās atpūtas telpās, kas ir apsildītas un labiekārtotas. Šīs telpas ir piemērotas pat 40 cilvēku grupām. Uz vietas bez papildu maksas varat pagatavot sev siltu tēju un kafiju, kā arī uzklāt uzkodu galdu ar līdzi paņemtiem ēdieniem un dzērieniem.

Korporatīvie pasākumi ir svarīgi, lai motivētu darbiniekus, uzlabotu lojalitāti un kopumā arī uzņēmuma rādītājus. Ieguldiet savos darbiniekus un darbinieki parūpēsies par Jūsu klientiem!


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju