Krāsainās kontaktlēcas — maini acu krāsu vienā mirklī

Acu krāsa cilvēkam ir iedzimta, to nav tik viegli nomainīt un nomaskēt, kā to varam izdarīt, piemēram, ar matiem. Vai arī tomēr var? Jā, kopš kontaktlēcu parādīšanās acu krāsu iespējams nomainīt pat ātrāk, nekā nokrāsot matus. Atliek tikai ielikt krāsainas kontaktlēcas. 

Inovācijas kontaktlēcu nozarē ir novedušas pie tā, ka ikviens cilvēks neatkarīgi no tā, kāda ir viņa redze, var ar krāsainu kontaktlēcu palīdzību mainīt acu krāsu, toni un pat zīlītes formu. Krāsainas kontaktlēcas droši un bez komplikācijām var nēsāt gan tie, kuri jau lieto lēcas vai brilles redzes korekcijai, gan tie, kuriem nav nekādu redzes problēmu, bet ir vēlēšanās iegūt to kosmētisko efektu, ko piedāvā plašais krāsaino kontaktlēcu klāsts.

Krāsainās kontaktlēcas — gan vienam iznācienam, gan ikdienai

Krāsainas kontaktlēcas piemērotas lietošanai jebkuram cilvēkam, neskatoties uz viņa redzes stāvokli. Galvenā prasība ir veselas acis un pareiza kontaktlēcu lietošana. Tad nekāds kaitējums acīm un redzei nevar tikt nodarīts.

Krāsainas kontaktlēcas visbiežāk izvēlas īsam lietošanas termiņam — vienai dienai vai īpašam pasākumam, kad nepieciešams iegūt specifisku vizuālo tēlu. Tomēr ir arī tādi lietotāji, kuri izvēlas mainīt vai izcelt acu krāsu ilgākā laika posmā un krāsainās lēcas nēsāt arī ikdienā, jo tas ir efektīvs veids, kā iegūt pamanāmas pārmaiņas izskatā — acis taču vienmēr otrā cilvēkā pamanām. 

Kā sākt lietot kontaktlēcas

Ja jau tiek nēsātas parastās kontaktlēcas redzes korekcijai, tad krāsaino lēcu lietošana būs vienkārša. Vadoties pēc ārsta izrakstītās receptes un tajā atrodamajiem parametriem, jāiegādājas krāsainās kontaktlēcas, ko lieto identiski parastajām. 

Ja nav lietoti redzes korekcijas līdzekļi, bet ir vēlme izmantot krāsainās kontaktlēcas, tad ieteicams ievērot dažus soļus:

1.jāapmeklē acu ārsts, kurš veiks redzes pārbaudi un pārliecināsies, ka acis ir piemērotas kontaktlēcu lietošanai;

2.jāiepazīstas ar kontaktlēcu lietošanas un kopšanas specifiku, kas ir ļoti svarīgi, lai lēcas nekaitētu acīm;

3.jāizvēlas, kāda veida krāsainās lēcas izmantos — lēcas vienas dienas lietošanai vai krāsainās mēneša kontaktlēcas

Kur iegādāties krāsainās kontaktlēcas

Krāsainās kontaktlēcas nopērkamas pārsvarā visās tajās pašās tirdzniecības vietās, kur redzes korekcijas līdzekļi un aksesuāri. Ērti kontaktlēcas var iegādāties arī internetā, kur bieži vien ir krietni plašāka izvēle un arī pieejamākas cenas. Kontaktlēcu iegādes procesā jāseko līdzi tam, lai nopērk pareizās lēcas ar nepieciešamajiem parametriem.

Kādu efektu sniegs krāsainās kontaktlēcas

Kontaktlēcas var izmantot gan tumšu, gan gaišu acu īpašnieki, tomēr jāatceras, ka dabiskā acu krāsa vienmēr kaut kādā mērā ietekmēs to, kādu efektu sniegs krāsainās lēcas. Ne vienmēr rezultāts būs tik spilgts, kāds redzams uz lēcu iepakojuma. 

Tomēr kontaktlēcu ražotāji ir parūpējušies par tiešām plašu klāstu, kas ļauj atrast toni ikvienai gaumei un vajadzībām. Lai gūtu labāku efektu, labāk izvēlēties lēcu toņus, kas piestāv ādas tonim, labi ar to kontrastē. Piemēram, gaišai ādai piestāvēs gaiši zila vai gaiši zaļa krāsa, tumšākam ādas tonim piestāvēs tumši zila, tumši brūna, tumši zaļa, bet rozīgai ādai — zilas vai violetas kontaktlēcas. Var izvēlēties ar karnevāla tipa krāsainās kontaktlēcas, kas ļaus iegūt kaķa vai kādu citu neparastu skatienu.

Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju