Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu — faktori, ar ko jārēķinās

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir veids, kā saņemt lielāku naudas aizdevumu uz ilgāku termiņu. Tas ļauj gan īstenot savus sapņus un ieceres, gan uzlabot dzīves kvalitāti, gan risināt ar mājokli saistītus jautājumus, kā arī risināt finanšu problēmas. Tomēr jāatceras, ka kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir nopietnas ilgtermiņa saistības, kas jāuzņemas atbildīgi. 

Lai uzzinātu savas iespējas, arī aizdevuma aptuvenos maksājumus, ir jāsazinās ar aizdevēju vai jāizmanto kredītu kalkulators. Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu “Latvijas Hipotēkā” tiek izskatīts jau vienas dienas laikā, sarežģītākos gadījumos — dažu darba dienu laikā, sniedzot klientam individuālu piedāvājumu.

Galvenās priekšrocības, ko sniedz kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

  • Aizdevumu var saņemt līdz pat 75% apjomā no īpašuma tirgus vērtības.
  • Kredītu iespējams noformēt uz ilgu termiņu — pat 10 gadiem.
  • Aizdevumam tiek noteikta izdevīga procentu likme, ja salīdzina, piemēram, ar ātrajiem kredītiem.
  • Kredītņēmējs iegūst saprātīgu maksājumu grafiku, kas atbilst maksātspējai.
  • Jau dažu dienu laikā vajadzīgā naudas summa ir aizņēmēja bankas kontā. 


Izvēloties par savu mērķu sasniegšanas veidu vai problēmu risinājumu tieši kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, aizņēmējam ir jārēķinās ar vairākām lietām, kas attiecas gan uz kredīta iegūšanas iespējām, gan saistību izpildi.

Nekustamo īpašumu var ieķīlāt tikai likumīgais īpašnieks

Īpašniekam jābūt 18 gadus vecam, īpašumam jābūt Zemesgrāmatā noformētam uz viņa vārda. Vislabāk, ja īpašumā nav deklarēti mazi bērni un tas nav kopīpašums. Tāds īpašums aizdevējam būs pievilcīgāks, jo ir mazāk šķēršļu savu tiesību īstenošanai gadījumā, ja aizņēmējs nepildītu savas saistības.

Aizdevējs pārbaudīs klienta maksātspēju un kredītvēsturi

Jārēķinās, ka, lai pieņemtu lēmumu par kredīta piešķiršanu, aizdevējs pārbaudīs klienta kredītvēsturi un maksātspēju. Jau laikus jāparūpējas par to, lai varētu oficiāli uzrādīt visus ienākumu avotus. Tas palielinās iespēju saņemt pozitīvu atbildi no aizdevēja. 

Aizdevējs var atteikt kredītu, ja īpašums ir “nepievilcīgs”

Pastāv dažādi faktori, kuru dēļ aizdevējs var nelemt par labu sadarbībai. Viens no tiem ir “nepievilcīgs” nekustamais īpašums. Kāds tas ir? Piemēram, īpašums atrodas ēkā, kas ir avārijas stāvoklī, īpašums atrodas vietā, kur to būs ļoti grūti kādam pārdot, tas vēl tikai tiek būvēts.

Būs īpašuma vērtēšana, lai noteiktu tirgus cenu

Klientam jābūt gatavam, ka notiks neatkarīga īpašuma novērtēšana, lai noteiktu tā reālo tirgus cenu. Aizdevēji sadarbojas ar neatkarīgiem ekspertiem, kas veic īpašuma apsekošanu un nosaka tirgus cenu, kas arī ir pamatā tam, kādu piedāvājumu aizdevējs klientam izsaka. 

Līguma nepildīšanas gadījumā īpašums var tikt zaudēts

Ieķīlājot savu vienīgo vai mantoto īpašumu, kam ir ne tikai finansiālā, bet arī emocionālā vērtība, jāapzinās, ka līguma nepildīšanas gadījumā īpašums var tikt zaudēts. Tāpēc lēmums jāpieņem atbildīgi, ar lielāko nopietnību attiecoties pret savām kredītsaistībām.


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju