Padomi, kas palīdzēs iegādāties tieši tādu portatīvo datoru, kādu vēlies

Vai vēlies nomainīt savu veco portatīvo datoru pret jaunu? Šis ir prātīgs lēmums, ja iepriekšējais jau vairs neatbilst tevis izvirzītajām prasībām, taču cik gan daudzi vispār ko zina par laptopiem? Ja savu datoru esi lietojis pēdējos pāris gadus, noteikti ņem vērā, ka šajā laikā tehnoloģiju pasaulē daudz kas ir mainījies un attīstījies, un tās iekārtas, kas bija modernas un kvalitatīvas agrāk, šogad jau tiek uztvertas kā novecojušas. Šajā rakstā tu atradīsi svarīgākos kritērijus, kas jāņem vērā, lai izvēlētos tieši tādu portatīvo datoru, kāds tev nepieciešams. 

Viena no lietām, kas tev jāņem vērā, ir tā, ka mūsdienās portatīvie datori ir daudzveidīgi un ne visus no tiem būs ērti lietot, piemēram, datorspēlēm. Vidējā līmeņa ierīcēm nepieciešamas atsevišķas videokartes, proti, tādas, kuras nav iebūvētas centrālajā procesorā. Tiem, kuri vēlas izmantot datoru mācībām vai darbam, pilnībā pietiks ar šādu karti. 

Tāpat tev ir jāsaprot, ka, iegādājoties dārgāku iekārtu, tu ne vienmēr iegūsi labāko kvalitāti. Nereti cilvēki lielāko summu samaksā par zīmolu, nevis par to, kas datorā ir iekšā. Tā vietā labāk pievērst uzmanību iekārtas tehniskajiem parametriem. 

Dažādas vietas, kur datoru iegādāties

Mūsdienās izvēles iespēju ir diezgan daudz. Tu vari pirkt datoru tieši no tā oriģinālā ražotāja. Tāpat vari to iegādāties specializētajos tehnoloģiju veikalos. Arī internetā ir dažādas vietnes, kurās iespējams nopirkt datorus, turklāt par visai pievilcīgām cenām. Piemēram, 220.lv piedāvā ļoti plašu iekārtu klāstu, kurā ikviens var atrast sev ko noderīgu. Un, ja tā padomā, mūsdienās datorus dažreiz pārdod pat lielveikalos. 

Lai arī kuru vietu tu izvēlētos, ņem vērā summu, kādu vari atļauties tērēt, pārdomā arī papildu izmaksas, piemēram, datorsomas, datorpeles, skaļruņu, ārējā cietā diska un citu nepieciešamo piederumu iegādei. 

Pirms izvēlies pirkt mazo portatīvo datoru jeb netbook, padomā, vai tas spēs nodrošināt vajadzīgo jaudu uzdevumiem, kurus vēlies paveikt. Lai arī mazie portatīvie datori ir ļoti viegli un ērti, kā arī to baterijas mūžs ir ilgāks, jaudas ziņā tie ievērojami atpaliek no lielākiem modeļiem. Šāds dators būs piemērots cilvēkiem, kas lielākoties pārskata un raksta e-pastus, kā arī darbojas “Word” vai citās tekstu programmās savukārt tiem, kas plāno veikt citas aktivitātes, būs nepieciešams kas vairāk. 

Pirms iegādājies konkrēto datora modeli, pārbaudi, kādas programmas ietilpst tā komplektācijā. Mēdz gadīties, ka tiek pārdoti datori tikai ar krievu valodu vai arī vispār bez operētājsistēmas, kas nozīmē papildus izmaksas par tās instalēšanu pēc iegādes. Savukārt, ja, piemēram, “Microsoft” operētājsistēma jau ir datorā, pārbaudi, kādi tā produkti ir pieejami. Iespējams, tev var noderēt “Microsoft Office” utt. 

Pērkot datoru, ņem vērā, ka modelis, kas konkrētajā brīdī ir viens no jaunākajiem, pēc īsa laika jau būs aizmirsts un tā vietā nāks citi, vēl modernāki. Tieši šī iemesla dēļ ir vērts pārdomāt, vai tiešām vēlies iegādāties pašu jaunāko un dārgāko datoru, vai arī tev ir iespēja ietaupīt. Ja nepieciešams, konsultējies ar kādu lietpratēju, kurš tev ieteiks labāko variantu. 

Iepirkšanās internetā

Preču iegāde tiešsaistē mūsdienās nav nekas jauns vai biedējošs. Tā ir pilnīgi normāla aktivitāte, kas padara mūsu ikdienu ērtāku. Tiesa, lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus, jābūt gudriem. Rūpīgi pārskati interneta veikala piedāvājumu. Pārbaudi, vai modelim, kas tev interesē, ir pievienoti tehniskie parametri, vairākas fotogrāfijas un, iespējams video. Izpēti atsauksmes par veikalu un preci. 

Kādēļ preču iegāde internetā ir parocīgāka? Kaut vai tādēļ, ka neviens tevi nemēģina piespiest vai pierunāt iegādāties šo, konkrēto modeli. Gandrīz ikviens taču ir piedzīvojis situāciju, kad pārdevējs cenšas tā vai citādi panākt, ka jūs nopērkat preci viņa veikalā (telefonu, datoru, veļas mašīnu u.c.). Turklāt, nereti piegāde precēm no interneta veikaliem ir par brīvu vai arī par ļoti zemām cenām, tādēļ tu iegādāto preci vari saņemt ērtā veidā. 

Ņem vērā visus šos lieliskos padomus un esi drošs, ka iegādāsies labu un ilgi kalpojošu datoru! Ja vēl neesi izdarījis savu izvēli, ienāc 220.lv jau tagad!


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju