TOP 5 biežāk uzdotie jautājumi par jumta bagāžniekiem

Mūsdienu automašīnām pieejams daudzveidīgs papildu aprīkojums, kas auto lietošanu padara vēl ērtāku. Jumta bagāžnieki ir viens no apīkojuma veidiem, ko katrs auto īpašnieks var izvēlēties automašīnai piestiprināt pie jumta. Jumta bagāžnieki ir neaizstājami ceļojumā, jo ievērojami palielina līdzi paņemamo mantu apjomu, kā arī atvieglo sporta inventāra pārvadāšanu, kas aktuāli gan profesionāļiem, gan jebkuram sporta entuziastam.

Autovadītājiem, kuri vēl nav izmantojuši jumta bagāžnieku, ir daudz jautājumu par šo tēmu. Šajā rakstā apkopoti pieci bieži uzdoti jautājumi un arī sniegtas uz tiem atbildes.


Kā jumta bagāžnieki ietekmē degvielas patēriņu?

Degvielas patēriņa pieaugums ir viens no jautājumiem, kas autovadītājus interesē. Jā, degvielas patēriņš palielinās, parasti tas ir līdz 1 litram uz 100 km. Ja jums ir THULE jumta bagāžnieki, kas ir vieni no izplatītākajiem, degvielas patēriņš, kā to norāda ražotājs, palielināsies ne vairāk kā par 10%. Ja tas ir lielāks, tad, iespējams, ir pārkāpti jumta bagāžnieka montāžas nosacījumi vai izvēlēta nepiemērota izmēra kaste. THULE ir viens no lielākajiem jumta bagāžnieku ražotājiem, kas pazīstams un novērtēts arī Latvijā.

 

Cik smagu kravu var pārvadāt uz jumta bagāžnieka?

Tas atkarīgs gan no auto ražotāja norādēm, gan bagāžnieka ražotāja norādēm, ko noteikti jāievēro. Var gadīties, ka bagāžnieka kravnesība ir lielāka par to, ko pieļauj auto ražotājs. Tādā gadījumā jāvadās pēc auto ražotāja norādēm, lai nenodarītu spēkratam bojājumus. Vidēji tie ir 50 kg kravas, ko var droši pārvadāt uz auto jumta, tomēr katra situācija var būt individuāla, to ietekmē gan auto modelis, gan bagāžnieka izmērs un veids.


Cik ātri drīkst braukt, ja ir krava uz jumta?

Uz ceļa vienmēr ir jāievēro tie ātruma ierobežojumi, ko norāda ceļazīmes. Jāatceras, ka jumta bagāžnieki un sporta inventārs, kas tiek pārvadāts uz jumta, gan palielina auto svaru, gan nedaudz pasliktina auto aoerodinamiku un vadāmību, tāpēc autovadītājam jāsaglabā drošs ātrums, kurā viņš var pārvaldīt auto. Uz ceļiem, kur atļauts pārsniegt mums ierastos 90-100 km/h, speciālisti tomēr neiesaka braukt ātrāk par 130 km/h.


Kādu jumta bagāžnieku izvēlēties?

20180824-1422-thule-jumta-bagaznieks-maz

THULE jumta bagāžnieki pielāgojas klientu vajadzībām. Pie jumta statīviem var piestiprināt ne tikai jumta kastes, bet arī sporta inventāra turētājus un jumta grozu. Jumta grozi un kastes pieejamas dažādos izmēros, ļaujot katram braucējam atrast to, kas piemērots viņa automašīnai un dzīvesveidam. Lai zinātu, ko pirkt, jāizprot savas vajadzības, jāņem vērā auto specifika un ražotāja norādes. 


Ja nomainīšu auto, vai tam derēs tas pats jumta bagāžnieks?

Vairumā gadījumos THULE jumta bagāžnieki un to detaļas būs izmantojamas dažādiem auto modeļiem. Nomainot auto, ieteicams salīdzināt savu esošo jumta bagāžnieka komplektāciju ar to, kādu THULE iesaka jaunajam auto modelim. Iespējams, daļa elementu būs izmantojama arī turpmāk, atliks tikai nomainīt stiprinājumus vai kādu citu detaļu.


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju