Veic auto tehnisko pārbaudi rudens laikā

Rudens ir laiks, kad beigušās vasaras brīvdienas un nākas atgriezties ierastajā rutīnā. Mainoties dienas ritmam un laikapstākļiem, mainās arī auto vajadzības, turklāt rudens ir īstais brīdis, kad sagatavot auto ziemai. Šī iemesla dēļ mēs esam apkopojuši pāris ieteikumus, lai Tu būtu drošs, ka Tavs auto ir gatavs gada vēsajai sezonai!

Pārbaudi eļļas līmeni

Eļļa ir atbildīga par Tava auto motora darbību, un motors ir auto sirds un dvēsele, tādēļ šis ir ļoti svarīgs punkts! Ja eļļas līmenis ir zems, ir svarīgi nodrošināt, ka eļļa nekavējoties tiek nomainīta. Eļļas maiņu vajadzētu veikt ik pēc 10 000 km, arī tad, ja liekas, ka eļļas līmenis ir optimāls.

Vairumam auto zem motora pārsega ir mērstienis, ar kura palīdzību eļļas līmeni nepieciešams pārbaudīt manuāli, savukārt jaunākie auto aprīkoti ar indikatoru, kas ziņo gadījumā, ja eļļas līmenis nav pietiekams un nepieciešama maiņa. Ja neesi pārliecināts, kā to izdarīt – apskati lietošanas pamācību vai vērsies pēc profesionāļa palīdzības!

Pārbaudi riepu spiedienu un protektora dziļumu

Kvalitatīvas riepas ir veids, kā ietaupīt naudu, samazinot degvielas patēriņu, turklāt tas ir arī Tavas drošības garants. Laika gaitā riepas zaudē nedaudz gaisa, tādēļ, ja riepu spiediens ir zems, neuztraucies, bet veic vizuālu pārbaudi! Pārliecinies, vai riepas nav cauras, pārbaudi, vai riepām ir pietiekams protektors un nodilums ir vienmērīgs. Ja pamani, ka protektors ir zems un nodilis nevienmērīgi, visticamāk, ir pienācis laiks iegādāties jaunu riepu komplektu!

Pārbaudi ārējās gaismas un signālus

Tā kā rudenī dienas kļūst arvien īsākas,  pārbaudīt ārējās gaismas un signālus ir ļoti svarīgi, jo, visticamāk, nāksies pārvietoties arī tumsā. Velti nedaudz laika, lai pārbaudītu priekšējos lukturus, tālās gaismas un bremžu gaismas. Atceries – ja auto pagrieziena signāls mirgo ātrāk nekā parasti, tas pavisam drīz izdegs.

Pārbaudot gaismas un signālus, pie reizes pārbaudi arī savas apdrošināšanas polises termiņu. Gada aukstā sezona var būt neprognozējama, tādēļ OCTA pārbaude būtu jāveic regulāri, lai vajadzības gadījumā Tev tiktu sniegta vajadzīgā palīdzība!

Parūpējies par auto tīrību

Saules stari var kaitēt auto virsbūvei (krāsai), tādēļ, beidzoties vasarai, nepieciešams veikt rūpīgu virsbūves profilaksi. Mēs iesakām kārtīgi nomazgāt auto un pēc tam apstrādāt to ar vasku. Auto mazgāšana atsvaidzinās virsbūvi, savukārt vaskošana nodrošinās, ka virsbūve saglabājas pēc iespējas ilgāk vizuāli pievilcīgā izskatā.

Pārbaudi vējstikla slotiņas un vējstikla šķidrumu

Saule var izraisīt arī vējstikla slotiņu plaisāšanu, tādēļ pārbaudi slotiņas, lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus, kad pirmo reizi snigs. Tāpat pārbaudi arī vējstikla šķidrumu un atceries, ka aukstajai sezonai paredzēts speciāls šķidrums, kas veic savas funkcijas sala apstākļos. Rudens ir lielisks brīdis, lai pārbaudītu arī vējstikla tehnisko stāvokli – ja pamani kādas plaisas, noteikti vērsies pēc profesionāļa palīdzības, lai tās novērstu!

Pārbaudi dzesēšanas šķidruma un bremžu šķidruma līmeni

Dzesēšanas šķidruma un bremžu šķidruma pārbaude var būt nedaudz sarežģītāka nekā eļļas pārbaude, taču no pārbaudes noteikti nevajadzētu izvairīties! Dzesēšanas šķidrums nodrošina, ka dzinējs darbojas optimālā temperatūrā, savukārt bremžu šķidrums nodrošina efektīvu bremžu darbību. Mainoties sezonai, mainās laikapstākļi un ceļa stāvoklis, tādēļ svarīgi, ka tiek papildināti visi nepieciešamie šķidrumi, kas atbild par efektīvu auto darbību.

Domājot par rudens tehnisko pārbaudi, neaizmirsti iegādāties OCTA polisi – šeit to vari izdarīt pavisam ātri un izdevīgi. Vēlam veiksmīgu un drošu ceļu!


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju