Viedtālrunis pusaudzim - kādu vislabāk izvēlēties?

Pusaudžu vecums ir laiks, kad jaunas lietas, tehnoloģijas un stils ir svarīgs, tāpēc viedtālruņa izvēle var dažkārt radīt raizes vecākiem, apjūkot lielajā piedāvājumu klāstā. Kādu viedtālruni vislabāk izvēlēties pusaudzim?

Emocionālā vajadzība

Prioritārā vajadzība vecākiem ir viņu bērnu drošība, kas nozīmē iespēju reāllaikā pēc vajadzības ar bērnu sazināties. Tas, kādas ir viedtālruņa papildfunkcijas, vecākiem ir otršķirīgi, tomēr neatstāj bez ievērības tādas nianses kā baterijas noturība, telekomunikāciju zonu kvalitāte un telefona cenu kategorija, kas mūsdienās ir ne mazāk būtiska. Bērniem, turpretim, it īpaši pusaudžu vecumā, viedtālrunis šķiet veids kā integrēties sabiedrībā.

Pamatfunkcijas

Prioritāri viedtālrunim jābūt ar labu baterijas noturību - telefons, kas ātri izlādējas, nevar būt drošs bērnam vai pusaudzim, ja pēkšņi ir kāds negadījums, kurā jāsazvana vecāki, vai otrādi.

Mazāk prioritāri ir ekrāna izmērs un tā izšķirtspēja, ja vien pusaudzis viedtālruni neizmanto mācību izziņai, piemēram, Google, YouTube u.c. Ja vajadzība ir šāda, tad ieteicams būtu vismaz piecu collu ekrāns ar HD izšķirtspēju, kas ļautu kvalitatīvāk skatīties video saturu.

Lai arī daudzi izvērtē telefonu pēc tā iekšējiem parametriem, vērts pievērst uzmanību arī viedtālruņa lielumam un tam, kā tas iegulsies bērna vai pusaudža plaukstā.

Ja meklējat telefonu, kurā varētu arī glabāt fotoattēlus un video, tad ir svarīgi, lai operatīvā atmiņa būtu vismaz 2 GB, bet iekšējā atmiņa - sākot no 32 GB. Atsevišķos telefonu modeļos var ievietot arī papildus ārējo atmiņas karti.

Labākie mobilie telefoni būs arī ar kvalitatīvu procesoru - jo vecāks būs procesors, jo telefons lēnāk strādās un netiks līdzi jaunākajiem atjauninājumiem, kas būtiski var ietekmēt viedtālruņa aplikāciju lietošanu ikdienā.

Daži piemēri viedtālruņiem:

Xiaomi Mi A2 Lite - Pietiekami labs displejs ar divām aizmugurējām kamerām. Tam ir 64 GB iekšējā atmiņa, kuru var papildināt ar micro SD karti. Telefonam ir dubultās SIM iespēja, kas mazāk būtu svarīgi skolēnam, tomēr dod iespēju variāciju.

Samsung Galaxy S10e - līdzvērtīgs jaunākajiem Samsung modeļiem, bet piemērots arī skolēniem. Viedtālrunim ir 5,8 collu ekrāns, divas galvenās kameras un baterija, kura spēj darboties visu dienu.

Huawei P Smart - lielisks budžeta klases telefons, kā pirmais telefons bērnam. Šis telefons gan nebūs piemērots spēlītēm un daudzām programmām, attiecīgi, ja plānojat iegādāties telefonu bērnam tikai priekš sazvanīšanas un dažu sociālo tīklu lietošanas - šādu funkciju izpildē tas būs lielisks.

Samsung Galaxy A9 - kvalitātes latiņā šis telefons ir ļoti labs - sākot ar krāsu un spilgtuma dzidrumu ekrānam, un visbeidzot ar pamatfunkciju izpildi ikdienas vajadzībām.

LG Q60 - šis telefons būtu vairāk piemērots pusaudžiem, kas ir kā starptilts no bērnam piemērota viedtālruņa uz modernu, jaunu un kvalitatīvu viedtālruni. Tam ir 6,26 collu ekrāns.

Huawei P30 Lite - dārgākas klases telefons, tomēr tam ir gan liela iekšējā atmiņa, gan pietiekamas kvalitātes kamera. Telefonam ir iebūvēta ātrā uzlāde un tam ir 6,5 collu ekrāns.

Samsung Galaxy A50 - viedtālrunis, kam ir 6,4 collu ekrāns un astoņu kodolu jaudīgs procesors. Šim modelim ir 25 megapikseļu priekšējā kamera un papildkamera ar 8 megapikseļiem, kurai ir dziļuma sensors.

Viedtālruņi interneta veikalā 220.lv pieejami plašā klāstā – kā bērniem, tā pieaugušajiem. Ienāciet un izvēlieties piemērotāko!Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju