Valkas un Valgas pilsētas bērni dodas kopīgā svētku gājienā 1

Šodien pulksten 11 Valgā no Sv. Jāņa baznīcas sākās bērnu gājiens, veltīts Valkas un Valgas pilsētas 433. dzimšanas dienai. Gājienā ar krāsainiem baloniem kopā ar igauņu bērnudārziem piedalījās Valkas bērnudārzs "Pasaciņa" un "Pumpuriņš". 

Gājiena priekšgalā bija Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ar ģimeni un Valgas pilsētas galva Kalevs Herks. Pēc balonu salūta, priekšnesumiem pie Valgas kultūras centra svētku dalībnieki mielojās ar garšīgo dzimšanas dienas kūku. Pilsētas svētku pasākumi turpināsies šodien visas dienas garumā, arī sestdien un svētdien.

Jau rakstījām, ka šodien, 9. jūnijā, no plkst. 10:30 - Rīta kafija ar Valkas un Valgas pilsētu vadītājiem Valgā, pie Rātsnama.

Plkst. 11:00 visi interesenti aicināti uz Valkas un Valgas bērnudārzu bērnu kopīgo svētku gājienu (Valgas Jāņa baznīca – Kesk iela līdz Valgas kultūras un interešu centram). Pie Valgas kultūras un interešu centra bērni laidīs gaisā balonus, skanēs koncerts un tiks baudīta kopīga svētku dienas torte!

Plkst. 17:00 Valkas pilsētas kultūras namā norisināsies “Teatrālās tikšanās”, kuru ietvaros tiksies un izrādīs izrādes trīs Baltijas valstu teātri: Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Plkst. 17:00 laukumā starp Pedeles upi un Rimi veikalu sāksies motociklu treniņbraucieni, motosacīkstes “Super Enduro” sākies ap plkst. 18:00 un turpināsies līdz plkst. 22:00!

Sestdien, 10. jūnijā, Valgas pilsētas centrā – Livonijas gadatirgus – pasākums, kas kļuvis par pazīstamu un iecienīgu ikgadējo pasākumu ar savu bagātīgu kultūras programmu, tirdziņu, loteriju un atrakcijām bērniem. 

Plkst. 10:30 pie Valkas pilsētas kultūras nama tiks dots starts sacensību seriāla “Valkas četrcīņa - 2017” otrajam posmam šosejas riteņbraukšanā. Apkārt Lugažu laukumam notiks riteņbraukšanas sacensības bērniem no 3 – 11 gadu vecumam. 

Plkst. 11:00 Valkas brīvdabas estrādē notiks vienīgais pasaulē dūmburbuļu šovs un disenīte bērniem, ieeja – bez maksas. Piepūšamās atrakcijas, cukurvate, mūzika un pasākuma vadītājs – Sūklis Bobs. 

Plkst. 15:30 – 22:00 – grandiozā koncertballe “Lecam pa vecam Valkā”. Uzstāsies grupas “Baltie lāči”, “Dakota”, “Galaktika”, “Otra Puse”, “Tranzīts”, “A-Europa”, Ivo Fomins, Antra Stafecka, DJ E.E. Edžiņš. Koncertballes vadītājs – aktieris Imants Vekmanis.  Bet plkst. 22:00 – 5:00 “Electric SMOG!” specefektu ballīte. Ieeja - no 16 gadu vecuma. Elektroniskās deju mūzikas pasākums ar latviešu mūsdienu grupām un dīdžejiem. Piedalās: Rieks ar grupu, Dj Emil Deo, Dj ROMKEEN, NILL KETNER, REZarin, Trap Love, Street Warriors show.

Svētdien, 11. jūnijā, Valka un Valga svinēs 433. Dzimšanas dienu! 

Plkst. 10:00 Svētku dienas pārgājienos piedalīsies Valgas un Valkas bērnudārzu bērni un arī ugunsdzēsēji, un parādes nešķiramā daļa protams, būs ugunsdzēsēju mašīnas. Plkst. 11:00 valstu stiprākie spēkavīri demonstrēs savu spēku un protams – nevar taču iztikt bez laivu rallija – tas norisināsies plkst. 13:00! Festivāla noslēgumā, plkst. 18:00, kā jau tradīcija, skan Livonijas jauniešu orķestra mūzika.

  Festivāla ietvaros savas lielās jubilejas svin Valgas/Valkas kopējā brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, kam šogad būs 150 gadi, un Valgas Mūzikas skola.


Komentāri 1

talava61

Valka gan atzīmē 731. gadadienu, kopš pirmo reizi minēta vēstures avotos.

pirms 2 gadiem, 2017.06.11 09:27

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju