Plašā apvāršņa konkurss jaunajiem lasītājiem

30.aprīļa rīts Blomes bibliotēkā bija neparasts. Te pulcējās četri saposušies un mazliet satraukti Blomes pamatskolas skolēni – Renāte Āboltiņa, Aiga Šmite, Ausma Bluķe un Nauris Dzenītis, un ne mazāk satrauktas skolotājas Dzintra Palma un Ligita Jēkabsone. Vēlreiz izmēģinājām prezentāciju un tad - visi uz pagasta busiņu. 

Bet kur šoreiz veda ceļš? Tas veda uz Cēsīm, kur notika konkursa „Plašā apvāršņa konkurss jaunajiem lasītājiem. 2015.Raiņa un Aspazijas gads” 2.kārta Vidzemes reģionam. Dalībnieku bija daudz, visi pirmās kārtas uzvarētāji no Vidzemes skolām un publiskajām bibliotēkām - aptuveni 50 skolēnu. Konkursa otrā kārta sastāvēja no diviem uzdevumiem. Pirmais – jāprezentē 1.kārtā izveidotie Aspazijas un Raiņa karogi. 

Žūrijas atzinīgu vērtējumu izpelnījās tie dalībnieki, kuri pārliecinoši un atraktīvi argumentēja un saviem vārdiem paskaidroja, kāpēc izveidoti tieši tādi karogi. Otrais uzdevums bija tests, kurā bija jautājumi par abu rakstnieku biogrāfijām, dzīvesvietām, daiļradi. Uztraukums bija liels, tomēr bērni lieliski tika galā ar uzdevumiem. Renātei vajadzēja vislielāko drosmi – viņa uzstājās pati pirmā! Aiga uzstājās otrā, bet Nauris un Ausma no žūrijas saņēma atzinību un plusiņus par saviem karogiem. 

Uz finālu netikām, taču bērni ieguva nenovērtējamu pieredzi publiski uzstājoties un redzot, kā to dara citi. Vislielākā balva ir zināšanas, kuras uzkrātas gatavojoties konkursam. Lielu prieku sagādāja fotografēšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi un žurnālisti Evu Ikstenu-Strapcāni, kura bija iejutusies Aspazijas tēlā. Liels paldies par atsaucību, sadarbību un ieguldīto darbu Blomes pamatskolas skolotājām Dzintrai Palmai, Ligitai Jēkabsonei un Ingrīdai Apsītei!

Radošo konkursu jaunajiem lasītājiem organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi. Konkurss iekļauts Raiņa un Aspazijas gada programmā “Pastāvēs, kas pārvērtīsies”, un to finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija. Bibliotēkas un skolas visā Latvijā tika aicinātas piedalīties šajā projektā, lai, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, aktualizētu abu rakstnieku darbus, idejas un dzīvesstāstus mūsdienu jauno lasītāju pieredzē. Konkurss norisinās 3 vecuma grupās 3 kārtās: lokālie konkursi bibliotēkās vai skolās, reģionālie konkursi un fināls. Finālā tiks noskaidroti uzvarētāji, kas 2015.gada augustā pavadīs nedēļu Jūrmalā radošā vasaras nometnē “Plašā Apvāršņa pilsēta”.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju