PROFS 2017 pusfinālā arī smiltenieši

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa PROFS 2017 šī gada otrais pusfināls notiks Valmieras tehnikumā 26. oktobrī plkst. 11.00 un pulcēs sešas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu komandas.

Zināšanās par darba tiesībām, darba drošību un sociālo dialogu sacentīsies divas komandas no Smiltenes tehnikuma, kā arī Valmieras tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības un Priekuļu tehnikuma komandas.

Jau informējām, ka LBAS šogad atsāk konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS organizēšanu, un šogad konkursam ir pieteikusies 31 komanda no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Šī konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu un arodbiedrību.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Darbinieka zināšanas un prasmes ir viņa nozīmīgākais kapitāls, un tas attiecas ne tikai uz profesiju, bet arī uz darba tiesībām un darba aizsardzību. Šo jomu un arodbiedrību tiesību pārzināšana noteikti ietekmē arī profesionālo izaugsmi un karjeru. Tādēļ LBAS organizētais konkurss PROFS ir lieliska iespēja topošajiem darbiniekiem izvērtēt savas zināšanas, kas noderēs, lai veiksmīgi iekļautos darba tirgū.”

Pirmais konkursa PROFS 2017 reģionālais pusfināls jau notika 19. oktobrī Rīgā, un tajā uzvarēja Rīgas Tehniskās koledžas komanda. Pārējie pusfināli risināsies 1. novembrī Liepājas Valsts tehnikumā, 2. novembrī Rīgas Valsts tehnikumā (Zemgales, Pierīgas komandas), 7. novembrī Daugavpils tehnikumā, un konkursa fināls notiks decembra sākumā Rīgā. 

Profesionālo izglītības iestāžu komandas līdz 12. oktobrim iesūtīja savus mājas darbus, kurus prezentēs konkursa laikā, konkursa gaitā notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām. 

Konkursa žūrijā strādās LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls, LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs, kā arī Valsts darba inspekcijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji. 

Konkurss notiek ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.

Konkursu PROFS atbalsta papīra, kancelejas un biroja preču, biroja tehnikas un mēbeļu tirgotājs SIA „Daiļrade EKSPO”, kas būs sarūpējis pārsteiguma balvas.

PROFS 2017 Valmieras pusfinālā 26. oktobrī konkursa dalībniekus ar savu dziedājumu priecēs Valmieras Viestura vidusskolas 12.C teātra klases audzēkņi Artis Krists Mednis un Paula Dundere. 

Artis Krists Mednis ir ļoti daudzpusīgs jaunietis - patīk gan radošās, gan sabiedriskās aktivitātes. Radošajā jomā viņš nodarbojas ar mūziku un teātri - uzstājas dažādos pasākumos un spēlē teātri kopā ar savu klasi Valmieras Viestura vidusskolā. Ārpus šīm aktivitātēm Artis Krists vēl aktīvi darbojas 2 nevalstiskajās organizācijās, kur organizē un vada pasākumus, kā arī koordinē dažādus projektus. Un kā saka viņš pats: “Vienmēr esmu gatavs jauniem izaicinājumiem un atplestām rokām ķeru iespējas pilnveidoties!”

Savukārt Paula Dundere uz skatuves aktīvi darbojas jau kopš bērnības. Viņa dzied vokālajā studijā "Smaidiņi", dejo tautiskās un modernās dejas, kā arī spēlē teātri Valmieras Viestura vidusskolā. Vēl Paula organizē un vada dažādus pasākumus, komponē dziesmas, veido video īsfilmas, kā arī uzstājas dziedāšanas konkursos un festivālos gan Latvijā, gan ārpus tās.


Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju