Smiltenes tehnikums profesionālajai izaugsmei piesaistījis 418 657 eiro!

“Mobilitāte ir viens no palīgiem, lai ieraudzītu visus iespēju apvāršņus, papildinātu  svešvalodu zināšanas, rosinātu tehnikuma audzēkņu un darbinieku izaugsmi, apgūstot dažādas prasmes un kompetences citā Eiropas valstī, vienlaikus piesaistot skolai jaunus vietējos un arī ārvalstu audzēkņus,” uzskata Smiltenes tehnikuma projektu vadītāja Inguna Avota. Jūnija sākumā skolai apstiprināts vēl viens jauns “Erasmus +” projekts “Mobilitāte – ceļš uz attīstību.” Tā īstenošanai piesaistīti 418 657 eiro, paverot izaugsmes iespējas 89 projekta dalībniekiem un personām, kas pavadīs Alsviķu struktūrvienības audzēkņus ar īpašām vajadzībām.

           Mobilitāte, laiks ko cilvēks pavada profesionālajā pilnveidē citās valstīs, ir nozīmīgs faktors Eiropas ekonomikas attīstībā, kurā galvenais priekšnoteikums ir konkurētspējīgs, prasmīgs un elastīgs darbaspēks, kas spēj pielāgoties mainīgajām darba tirgus prasībām. Līdz ar to iesaistīšanās “Erasmus+” projektos ir arī nozīmīgs pavērsiens skolas attīstībā. “Jaunā projekta ietvaros Smiltenes tehnikums turpinās sadarbību ar uzņēmumiem, senajiem sadarbības partneriem Itālijā, Maltā, Spānijā (t.sk. Kanāriju salās), Grieķijā, Francijā un Portugālē. Esam ieguvuši arī jaunu sadarbības partneri Īrijā,” informē Inguna Avota. “Šoreiz lielākais izaicinājums būs vienas veterinārmedicīnas kursa audzēknes desmit mēnešus ilgā prakse Maltā. Viņa būs pirmā skolas pārstāve, kura profesionālajā pilnveidē ārpus Latvijas dosies uz tik ilgu laiku. Četri Smiltenes tehnikuma absolventi brauks papildināt skolā gūtās profesionālās zināšanas uz pusgadu Spānijā. Īrijā jauniešu prakses vietas atrodas Korkā, kas 2005. gadā bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Uzņēmumā, ar kuru sadarbosimies, katru gadu viesojas 3000 studentu no vairāk nekā 100 valstīm. No tehnikuma mēnesi ilgā praksē uz Īriju brauks nākamo viesnīcu pakalpojumu speciālistu, ēdināšanas pakalpojumu speciālistu un celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķu pārstāvji, kā arī divi profesionālo priekšmetu skolotāji (uz nedēļu).”

                                               Grieķijā, Kanāriju salās

Prakses vietās Grieķijā visvairāk pieprasīti nākamie viesnīcu un ēdināšanas pakalpojumu speciālisti. Jaunieši arī labprāt šo iespēju izmanto, mājās atgriezdamies ar daudz pozitīvām emocijām. Otra ļoti iecienīta prakses vieta – Kanāriju salas. "Arī tur mūsu jaunieši ir ļoti gaidīti. Īpaši – karstākajā darba sezonā," stāsta Inguna Avota. "Skolas audzēkņiem, kas sevi labi pierādījuši prakses laikā, bieži piedāvā iespēju atbraukt piepelnīties arī brīvlaikos. Jaunieši par to ir tikai laimīgi, jo samaksa par darbu viesnīcā Kanāriju salās ievērojami atšķiras no atalgojuma, ko var piedāvāt Latvijas darba devēji. Vienlaikus jaunieši var izbaudīt Kanāriju salu valdzinājumu. Parasti viņus nodrošina arī ar uzturu un dzīvesvietu. Ko gan vairāk jauns cilvēks, kuram vēl nav rūpju par ģimeni un citu saistību, var vairāk vēlēties?”

                               Iespēja audzēkņiem ar smagām veselības problēmām

No Alsviķu teritoriālās struktūrvienības jaunā projekta ietvaros profesionālajā pilnveidē uz ārzemēm šoreiz dosies vairāki audzēkņi ar smagām veselības problēmām, t.sk. ratiņkrēslos. “Dažas pavadošās personas būs viņiem tuvi ģimenes locekļi. Šādi dosim viņiem iespēju kaut nedaudz izrauties no smagās ikdienas un neapskaužamās situācijas, kādā Latvijā bieži nonāk  cilvēki, kurus piemeklējušas dažādas, ar veselības problēmām saistītas nelaimes. Būsim godīgi – vairākums šādu cilvēku aizbraukt uz ārzemēm par saviem līdzekļiem nekad nevarētu atļauties. No Alsviķu struktūrvienības profesionālajā pilnveidē uz Maltu, Spāniju, Itāliju un Portugāli dosies 19 audzēkņi un skolas speciālie pedagogi.”

Smiltenes tehnikumam joprojām ir vairākas brīvas prakses vietu vakances. Tāpēc - jaunieši – esiet aktīvi un piesakieties! Piedāvājums spēkā visu skolas specialitāšu audzēkņiem. Pieteikuma veidlapas - http://www.smiltenestehnikums.lv/projekti/prakse-arzemes/132-projekti/prakse-arzemes/532-pieteikuma-anketa-praksei

Plašāku informāciju par prakses iespējām ārzemēm var gūt pie skolas projektu vadītājas Ingunas Avotas, kura no sirds priecājas par katru  jauniem izaicinājumiem un izaugsmei atvērtu audzēkni. Tāpat skolotāja ar lielu gandarījumu uzklausa jauniešu prakses laikā gūto pieredzi un ir gatava ar viņiem sazināties un atbalstīt visu profesionālās pilnveides laiku.


Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju