158 gladiatori startēs labdarības skrējiensoļojumā Rīga–Valmiera

Pusnaktī no piektdienas, 10.jūlija, uz sestdienu Rīgā pie Brīvības pieminekļa vēsturiskajā 107 kilometru skrējiensoļojumā Rīga–Valmiera startēs pusotrs simts ultragaro distanču veicēji, lai 11.jūlijā ierastos Valmierā un finišētu pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas durvju kliņķa. Daiļā dzimuma pārstāves sasniedz teju trešdaļu jeb 51 no dalībnieku kopskaita.

12.reizi dalībnieku numurus rotās uzraksts “Brīvību  Latvijai”. Pēc valsts himnas nodziedāšanas startu pie Brīvības pieminekļa dos Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un pašmāju pirmā Spartatlona finišētāja Sigita Vāce. Ar pirmo starta numuru trasē dosies Jānis Ābols, kurš pērn tika izlozēts starp pussimta brīvprātīgajiem palīgiem.

Joprojām nepārspēts palicis 1992.gada trases rekords – 8:01:38, kas pieder dzīvai leģendai Georgam Jermolajevam. 

Dalībnieku sarakstā ir gan abi iepriekšējo gadu uzvarētāji Ainārs Kumpiņš (2019) un Konstantīns Biktimirovs (2018), gan pērnā gada uzvarētāja un trases rekordiste Diāna Džaviza. Taču viņi nebūs vienīgi skrējiena favorīti. Sacensībām tiešsaistē varēs sekot līdzi rezultati.ultrataka.lv.

Atjaunotais skrējiensoļojums risināsies septīto gadu pēc kārtas, un otro reizi tam būs Latvijas čempionāta statuss, noskaidrojot labākos valsts skrējējus 100 kilometru distancē. Trase pērn tika sertificēta un šogad ieguva Starptautiskās ultramaratonu asociācijas (IAU) bronzas kvalitātes zīmi “Bronze Label”.

Sesto reizi skrējiens Rīga-Valmiera, sadarbojoties ar fondu “Ziedot.lv”, vāc līdzekļus bērniem ar kustību traucējumiem. Šogad dalībnieku sargeņģelis ir Gustavs Mārcis Spilva no Vecpiebalgas, un sacensību nedēļā skrējēji un brīvprātīgie viņam saziedojuši 2878 eiro. Mazais vidzemnieks sagaidīs līderus finišā, kur atradīsies arī ziedojumu kastīte.

Finiša zonā dalībniekus un Valmieras iedzīvotājus iepriecinās grupa “Pirmais kurss”, kas pie Sv.Sīmaņa baznīcas uzstāsies plkst.17.00. Mūziķi pirms nedēļas nokļuva teju visos lielākajos ziņu portālos, kur tika vēstīts par jauno singlu un videoklipu dziesmai “Sekotājs”.

Muzikālajam priekšnesumam plkst.18.00 sekos apbalvošanas ceremonija, kurā piedalīsies Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagdiņš. Savukārt pēc loterijas un pateicības vārdiem brīvprātīgajiem palīgiem no īpašas pieturas “Kliņķis” pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas izbrauks autobuss Valmiera–Rīga.

Iedzīvotāju ievērībai! Stāvlaukums pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas būs slēgts no 10.jūlija plkst.15.00.

Lai motivētu skrējējus, pirmo reizi tiek piedāvāta balva “Aerify Recovery Boots” 749 eiro vērtībā. Savukārt organizatori šim nolūkam sarūpējuši divus jaunus dzirdināšanas punktus. AS “Latvijas Dzelzceļš” šī pasākuma laikā uz pāris stundām slēgs preču vilcienu satiksmi Garkalnē, savukārt Valsts policijas ekipāžas pavadīs vadošo skrējēju grupu cauri Rīgai, lai nebūtu jāapstājas pie luksoforiem. “Lexus” pulksteņmašīna pavadīs līderi visu ceļu, lai zinātu trasē pavadīto laiku.

Skrējiensoļojumu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, Latvijas Vieglatlētikas savienība, fonds “Ziedot.lv” un bērnu rehabilitācijas centrs “Poga”, Vidzemes Olimpiskais centrs un Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, Latvijas Universitāte, “Valmiermuižas alus” darītava un “Kokmuiža”, rupjmaize “Ķelmēni”, “Smiltenes piens”, “Coca-Cola”, “Lexus”, “Aerify Recovey Technolgies”, “Angico”, “Tehauto”, “Isostar”, “SiS”, “Compressport”, “Sporta laboratorija”, “Apotheka”, “Sportland”, “Fox Pace”, “Scott”, “Osveikals.lv” un “Inov8”, “Pulsometrs.lv” un “Maurten”, “Maxima” un “Akropole”, kā arī “Stirnubuks” un “Platforma Racing”.

Tiekamies teju vienīgajā Latvijas “šosejas” skrējienā!

Vairāk informācijas ultrataka.lv un sociālajos tīklos.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju