Aizvadīti Dižsvētki zolmaņiem

Valkas kultūras namā aizvadīts pilsētas Dižsvētku zolītes turnīrs. Tā klusi šoreiz turnīrs noticis jau piekto reizi.

Sestdien turnīrā piedalījās 74 dalībnieki, no kuriem 22 startēja tautas grupā un 52 piedalījās lietpratēju grupā. Atbilstoši nolikumam otrās dienas turnīram kvalificējās 10 labākie no tautas grupas.

Sacensību tiesnesis Māris Koops “Ziemeļlatvijai” pastāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tautas grupā startēja mazāk dalībnieku. Toties svētdien finālā sacentās 91 dalībnieks, kas ir šī pasākuma rekords. “Tā bija gara un ilga spēlēšana, taču pamazām turnīrs ieņem stabilu vietu zolmaņu gada sacensību kalendārā,” uzskata M. Koops. Viņš smaida, ka bija tik karsti, ka atteicās darboties printeris, tāpēc kādu laiku protokoli bija jāraksta ar roku. Ne reizi vien, jo īpaši noslēguma fāzē, radās strīdi un konfliktsituācijas, kurās bija jāiejaucas tiesnešiem.

No valcēniešiem labākais bija Sergejs Kozlovs (38. vieta). Pēc pirmās dienas finālturnīrā iekļuva arī Atis Avots. Vēl spēlēja Ainārs Zābers, Jānis Silājs un Vents Armands Krauklis. Smilteniešiem Andrim Ponciusam 14. vieta, Viktoram Jaunbaueram 34. vieta, bet Guntim Apinim no Strenčiem 51. vieta.

Galveno balvu Jānis Janaitis aizveda uz Liepāju. Pirmais galdiņš cīņas pabeidza pēdējie, līdz ar to tikai turnīra beigās kļuva zināmi uzvarētāji. Sacensības vēroja arī daudz skatītāju.

Turnīra organizatori pateicas uzņēmumam “Super Alko” un citiem draugiem par finansiālo atbalstu, Latvijas Zolītes federācijai, Valkas novada domei, biedrībai “Atbalsts Valkai” un personīgi Ventam Armandam Krauklim.

Rezultāti
Labāko devītnieks:
1. Jānis Janaitis, 2. Juris Brigmanis, 3. Vitālijs Bogdanovs, 4. Grigorijs Kozļakovskis, 5. Uldis Spēlmanis, 6. Māris Uzuls, 7. Andrejs Zārdiņš,
8. Agris Pumpucs, 9. Imants Trumpis

Specbalvas
Labākā zolmane:
1. Sandra Piruška, 2. Liene Benhena
Labākais zolmanis: Arnolds Strazdiņš
21. vieta Elgars Sapats, 13. vieta Māris Voitkāns, 10. vieta Dainis Stolers
Pēdējā vieta: Juris Dzvinko

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju