Apdraudēta basketbola kluba “Valga/Valka” pastāvēšana 5

Vai šodien pulksten 19 Valgas sporta hallē notiks mačs starp basketbola kluba “Valga/Valka” komandu un Kalev/TLÜ, atkarīgs no Valgas pašvaldības dotā solījuma izpildīt finansiālās saistības.

To, ka pēc vairāk nekā desmit gadus ilgas darbības basketbola klubs “Valga/Valka” ir uz izjušanas robežas, “Ziemeļlatvijai” apliecināja Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Klubam sarežģījumus radījis Valgas pašvaldības atbalsta trūkums. Igauņi bija solījuši, ka šogad komandu atbalstīs 33 tūkstošus eiro apmērā, tomēr šis finansējums nav saņemts. Savukārt Valkas novada dome no pašvaldības budžeta piešķīrusi astoņus tūkstošus eiro. V. A. Krauklis skaidro, ka pašlaik Valgas pašvaldībā notiek politiskās cīņas, tāpēc pašvaldības vadītāja Margusa Lepika krēsls ir nestabils. Taču igauņi solījuši, ka izpildīs finansiālās saistības un basketbola klubs neizjuks. Arī V. A. Krauklis uzskata, ka basketbolistu izvirzītās prasības ir izpildāmas.  

Trešdienas vakarā Valkas novada domē notika kluba spēlētāju un treneru sapulce, kurā piedalījās arī abu kaimiņu pašvaldību vadība.

Tikšanās mērķis bija pārrunāt kluba neapskaužamo finansiālo situāciju, kuras dēļ pamatīgi iekavējusies algu izmaksāšana basketbolistiem un personālam. Kluba galvenā trenera amatu otrdien pameta serbu speciālists Marko Zarkovičs Par viņa asistentu līdz šim strādāja ilgus gadus Latvijā pavadījušais Polijas basketbolists un treneris Mihails Hlebovickis. Viņš varētu pārņemt galvenā trenera amatu, ja vien komanda nepārtrauks dalību “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā. Pierobežas klubs, kura rindās šosezon pārsvarā spēlēja gados jauni basketbolisti, 21 spēlē bija izcīnījis tikai vienu uzvaru, kas klubam deva 15. jeb pēdējo vietu līgā.

Komentāri 5

duksis4x4

Mēra laika dzīres...

pirms 11 mēnešiem, 2020.02.14 12:59

bezugunsnavdumu

Klubu kurs vesela sezona garumnā nopelnīja tikai VIENU uzvaru un to pašu PEDEJĀ VIETĀ - ir jālikvidē.
Lai spēlē pagalmā un trenējās, lai vismaz ieiet piecieniekā.
Skaidrs ka Valga naudu nedos, es eiro nedotu tādai komandai. Tas tikai Valkā spēj naudu izmest pa labi pa kreisi, bet atgriezeniskas saites.
Lai iemācās spēlēt un piesaista sponsorus. Lūzeru komandai skaidrs ka neviens neko nedos. Ai nē, varu ziedot VECAS zeķes, es tos nemazgāju, katru reizi jaunas. pA MĒNESI SANAKS VESELAI KOMANDAI.

pirms 11 mēnešiem, 2020.02.15 09:17

bezugunsnavdumu

Ja speciālisti no trešām valstīm - kā var gaidīt rezultātu? Latvijā treneru nav? Vai negrib čaumalas klubā piedalīties?
20 spēlēs no 21 zuadēt to ir jāmāk.
Lai visa tā banda iet simtlatniekos.

pirms 11 mēnešiem, 2020.02.15 09:21

bezugunsnavdumu

Naudas noteikti nebūs. Karuses kungs tak pateica. Bet Lepika kungs sēž un baidās zuadēt vietu, kur nu vēl stulbas kraukļa idejas dotēt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.02.18 22:11

bezugunsnavdumu

Valkas lohu vārdā droši varēs aizņemties kārtējo miljonu ko atdos mazmazmazmazbērni un dotēt neveiksminieku klubu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.02.18 22:13

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju