Artūrs Pauliņš pirmo reizi karjerā izcīna uzvaru elites grupā “Kāpas-3 dienās”

Šogad jau 33. reizi gandrīz 2000 sportistu no 14 valstīm pulcējās Alūksnes apkārtnes mežos, lai noskaidrotu, kurš ir labākais orientierists trīs dienu kopvērtējumā dažādās vecuma grupās.

Orientēšanās sacensības ir īpašs notikums, jo profesionāli sportisti un amatieri vecumā no trīs gadu vecuma līdz pat sirmam vecumam piedalās vienās sacensībās vienā apvidū, kas parasti citā sporta veidā nebūtu iespējams.

Šī sporta veida pamatideja ir noteiktā secībā atrast mežā izvietotus kontrolpunktus, izmantojot tikai karti un kompasu. Latvijā ir ap 5000 šī sporta veida pārstāvju, un tas ir viens no masveidīgākajiem sporta veidiem Latvijā.

Sacensības “Kāpa 2019” rīko biedrība “Orientēšanās klubs “Kāpa”” – katru gadu sacensības norisinās citā Latvijas daļā, tādējādi tiek ne tikai radīts ievērojams sporta pasākums mežā, bet arī tiek veicināts tūrisms Latvijas reģionos, sportistiem apceļojot Latviju.

Sacensību centrs atradās kempingā “Jaunsētas” pie Alūksnes ezera, kur no piektdienas līdz pat svētdienai profesionāli sportisti, amatieri un iesācēji ar visām ģimenēm uzturējās telšu pilsētiņā, izklaidējās vakara izklaides programmā un katru dienu devās uz savu startu mežā Alūksnes apkaimē.

Alūksnes ezers ir vienpadsmitais lielākais Latvijas ezers. Tajā neietek neviena upe, bet iztek nelielā Alūksnīte. Ezerā ir četras salas – Pilssala, Cepurīte, Garā un Tīklu sala. Ezera spoguļvirsma ir 1450 ha, vidējais dziļums – 7 metri, dziļākā vieta – 20 metru.
Tā ir iecienīta makšķerēšanas vieta visos gadalaikos. Ezera ūdens kvalitāte atbilst lašveidīgo zivju ūdens kategorijai, šeit vairojas vēži, kā arī tiek audzēti zuši.

Plašāka informācija par sacensībām ir pieejama mājaslapā http://2019.kapa.lv/.    

Sacensības atbalstīja Alūksnes novada dome, “Husqvarna Latvija”, “Latvijas valsts meži”, “Polar Electro Oy”, “Silva Global”, “Brooks”, “Icebug”, “Tallink Latvija”, “Graci Muesli”, “Sigulda Adventures”, Piedzīvojumu parks “Tarzāns”, “Be-With”, žurnāls “EJ” un daudzi izcili uzņēmumi, nodrošinot katram “Kāpa 2019” uzvarētājam īpašu balvu.

Smiltenes novadu šajās sacensībās viskuplāk pārstāvēja “Azimuts OK-Sm BJSS” sportisti.  Piedalījās arī Smiltenes novada Jaunsargu vienības labākie orientieristi. Kā jau ierasts, neiztrūka arī “Būdaskalna” komanda un “Probild” aktīvākie orientieristi.

“Kāpa” ir vienīgās orientēšanās sacensības pasaulē, kurās ir īpaša grupa OPEN-100. Tajā var startēt tie sacensību dalībnieki, kuru svars ir 100 kg un vairāk.

Smiltenes novadu šajā grupā pārstāvēja Ģirts Pakalns (“Probild”) un grundzālietis Normunds Pauliņš. Sacensību kopvērtējumā viņiem attiecīgi  divpadsmitā un četrpadsmitā vieta, kas izcīnītas 19 dalībnieku konkurencē.

Tieši šie divi sportisti bija aktīvākie orientieristi, kad Grundzāles pamatskolā sākās orientēšanās ēra.

Paldies Ģirtam par atbalstu ar transportu audzēkņu nogādāšanā uz sacensībām.

Ģirts un Normunds uz sacensībām bija ieradušies ar ģimenēm, un sacensībās startēja arī viņu bērni. M-8 grupā 40 dalībnieku konkurencē sacensību kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Hugo Pakalns. Šī vecuma meitenēm pirmo reizi patstāvīgi distanci veica Dārta Pauliņa. Viņai debijas reizē 19. vieta.

Brāļa ģimenes atbalsts bija jūtams  Artūra Pauliņa startā M21E grupā.

Artūram izdevās uzvarēt sacensību pirmās dienas distancē pie Raipala ezera.

Sacensību otrajā dienā, kas notika blakus armijas poligonam Strautiņu apkaimē, Artūram otrā vieta. Šajā dienā notika arī WRE – Pasaules ranga sacensības. 41 sekundi ātrāks par Artūru bija viņa komandas biedrs Latvijas izlasē OK “Saldus” sportists Rūdolf Zērnis.
Pēc divu dienu sacensībām Artūra pārsvars pār Rūdolfu bija vien nepilna minūte. Likās, ka trešās dienas sacensībās, kas notika Mārkalnes apkārtnē pie Meistara ezera, mūs sagaida bezkompromisa cīņa starp šiem diviem sportistiem. Nevarēja aizmirst arī par pasaules čempionu Edgaru Bertuku, tomēr, kā izteicās sacensību komentētājs Andris Rupais – ”Artūrs bija  ātrs kā raķete” un saviem konkurentiem neatstāja nekādas cerības, pārspējot Rūdolfu par septiņām minūtēm un Edgaru par vairāk kā 11 minūtēm.

Zīmīgi arī tas, ka tālajā 1989. gadā, kad “Kāpa” notika Alūksnē, tajā pirmo reizi startēja Artūra pirmais treneris un šo rindu autors Māris Stabiņš. Artūrs piedzima tieši 1989. gadā, un tagad – pēc 30 gadiem, kad “Kāpa” atkal ir atgriezusies Alūksnē, Artūrs tajā izcīnīja uzvaru  Elites grupā.

Sacensībās pie panākumiem tika arī sporta skolas audzēkņi.  Vairākās grupās uz goda pjedestāla pat divi Smiltenes sporta skolas audzēkņi. Tas izdevās W-18 grupas meitenēm, kur pirmajā vietā Agnija Caune, bet trešajā – Zanda Stabiņa.

Tāpat veicās arī M12* grupas puišiem, kur uzvara Matīsam Kalniņam, bet trešā vieta Paulam Grabovskim.

W-12* grupā pirmo vietu izcīnīja Kitija Abula.

M-16L grupā otrajā vietā – “Sm BJSS” Gaujienas puisis Austris Kalniņš.

W-16** grupā trešā labākā bija Anete Anna Strazdiņa.

Savas debijas reizē tik liela mēroga sacensībās par sesto vietu grupā W-8 tika apbalvota Viktorija Broma. Daudz no viņas neatpaliek šī vecuma puiši  Gustavs Solovjovs – 8. vieta un  Arvīds Nulle – 10. vieta.

Tā kā bērnu un jauniešu grupās liels dalībnieku skaits, atzīmēsim arī tos, kam izdevās iekļūt labāko divpadsmitniekā:

4. vieta W-14** Elīza Zeiļuka, W-16L Anda Jaunmuktāne, W-16** Tīna Deina Kukurīte, M14L Uvis Sproģis.
6. vieta W-12 Marta Kalniņa, W-14** Baiba Medne.7. vieta W-10* Anna Godiņa.
5. vieta W-20 Elīna Skopāne.
9. vieta W-12 Anete Stabiņa, W-12* Elīna Bačka, M14L Kristers Lārmanis.
10. vieta W-14** Sindija Jirgensone, M16** Toms Zvaigzne.
11. vieta W-12* Marta Morīte.
12. vieta W-12* Ginta Ābeltiņa.

Veterānu grupās uz goda pjedestāla trešās vietas pakāpiena tika aicināti Māris Stabiņš M50S un Aldis Lapiņš M65.

Olimpiskajā sešiniekā tika izcīnītas sekojošas vietas:

4. vieta M45S Mārtiņš Godiņš, M50L Dainis Bormanis, W-50L Videga Gaigala, W50S Dace Ikšele.

5. vieta M70 Agris Kronbergs,  W-50L Vita Cīrule.

6. vieta M45L Otārs Putrālis.

Katru dienu tika apbalvoti pirmo vietu ieguvēji.

Sacensību pirmajā dienā tie bija: Agnija Caune, Matīss Kalniņš, Renārs Kļaviņš, Artūrs Pauliņš, Anete Anna Strazdiņa un Videga Gaigala.

Otrajā sacensību dienā: Agnija Caune, Matīss Kalniņš, Kitija Abula, Mārtiņš Godiņš un Vita Cīrule.

Trešajā dienā:  Agnija Caune, Artūrs Pauliņš un Mārtiņš Godiņš.

Sacensību otrās dienas uzvarētāji tika izvizināti ar kuģīti pa Alūksnes ezeru.

Sacensībās tika vērtēts arī ģimeņu starts. Piedalījās vairāk nekā 100 ģimeņu. Veiksmīgākās no Smiltenes novada ģimenēm – Godiņu ģimene un Stabiņu ģimene – attiecīgi tika pie 21. un 23. vietas.

Klubu vērtējumā “Azimts OK-Sm BJSS” komandai 4. vieta, tikai septiņus punktus zaudējot “Kāpas” komandai.
20190702-0959-klubs.png
Otrās dienas vakarā notika sprinta sacensības Alūksnes pilsētā. Šeit trešo vietu un skaistu medaļu izcīnīja Agnija Caune W-18.
Plašāka informācija par sacensībām ir pieejama http://2019.kapa.lv/ mājaslapā.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju