Kārķēnieši vicina izkaptis un spēkojas

Līgo svētku priekšvakarā Kārķos norisinājās nu jau par tradīciju kļuvušās izkapts pļaušanas sacīkstes un spēka sacīkstes.

Sporta pasākumu organizators Mārcis Krams “Ziemeļlatvijai” pastāstīja, ka pļaušanas mačiem bija pieteikušies pieci vīri. Par uzvarētāju kļuva Ritvars Bezšapočņikovs, kurš noteiktajā piecu minūšu kontrollaikā nopļāva 90,79 kilogramus zāles. Otrajā vietā Vitauts Aukštikalnis ar 60,73 kilogramiem, bet trešais – Ēriks Jukāms ar 54,07 kilogramiem.

Sievietes bija mazāk aktīvas. Uzvarēja Vineta Vīksna ar 25,18 kilogramiem sapļautās zāles. Otrajā vietā Mārīte Meļņika (20, 34). Sievietes pļāva trīs minūtes, tāpēc viņu devums ir mazāks nekā vīriem.

Sportiskā pasākuma otrajā sadaļā bija nūjas pārvilkšanas jeb  masrestlinga mači, kur divi sportisti apsēžas viens pret otru, ar kāju pēdām atbalstās pret atbalsta dēli un pēc tiesneša komandas cenšas pārvilkt pretinieku savā pusē vai izraut no viņa rokām nūju. Šajās spēka sacīkstēs piedalījās 12 kungi. Uzvarēja Niks Jegorskis, atstājot aiz sevis Jāni Kandavnieku un Rinaldu Šostaku.

Dāmu konkurencē sacentās trīs dalībnieces. Stiprākā izrādījās Vineta Vīksna, pārspējot Kristu Teteri un Kristiānu Šostaku.

M. Krams piebilst, ka skatītāju interese bija liela, pasākums izdevās jautrs, interesants un visnotaļ pozitīvā noskaņā.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju