Latvijas čempionātā orientēšanās ar slēpēm Gaiziņkalnā Smilteni devās pārstāvēt septiņi sportisti

Lai gan lielākajā daļā Latvijas teritorijas ziema lēnām atkāpjas un Smiltenē plānoto Latvijas čempionātu nācās atcelt , 9. un 10. martā  Gaiziņkalnā tika noskaidroti labākie ziemas orientieristi Latvijas čempionātā sprinta un vidējā distancēs. Dāmu elitē divas zelta medaļas nedēļas nogalē Līgai Valdmanei, bet starp vīriem čempiona tituls Andrim Kivleniekam.

Arī Gaiziņkalņā pēdējo dienu lietus bija krietni pašķidrinājis sniega rezerves. Kā atzina dalībnieki, vietām sniegs bija daudz, vietām nebija vispār un nācās skriet ar slēpēm kājās vai ņemt tās nost. Kalnainā apvidus dēļ distances gan tāpat bija fiziski izaicinošas. 

Dalībniekus sagaidīja aizraujošas distances. Sacensības norisinājās 2013. gada Eiropas čempionāta orientēšanās ar slēpēm apvidū, kas prasīja parādīt gan spēku, gan meistarību. Uz starta stājās arī Lietuvas un Igaunijas sportisti. Viņi gan Latvijas čempionāta medaļas neizcīnīja un startēja ārpus kārtas.

Sacensības kopā pulcēja ap 150 dalībnieku, kuru vidū arī virkne jauniešu, junioru un elites grupu sportisti. Viņiem šīs bija pēdējās sacensības pirms marta otrajā pusē gaidāmā Pasaules čempionāta, Pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionāta Zviedrijā. 

Sacensībās piedalījās arī septiņi Azimuts OK-Sm BJSS sportisti.  Divi no viņiem abas dienas tika pie medaļām.  Tas izdevās Anetei Annai Strazdiņai grupā W-16 abas dienas izcīnot sudraba godalgas.

Otrs medaļnieks Māris Stabiņš.  Grupā M-50 viņam sprintā sudraba godalga un vidējā distancē bronzas godalga.

Stabilu sniegumu abas dienas rādīja arī W-12 grupas sportiste Anete Stabiņa. Viņai abās distancēs piektās vietas. 

Visi rezultāti, spliti un grafiki sacensību mājaslapā: http://www.okarona.lv/


Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju