Latvijas sieviešu regbija izlasē novadnieces

Latvijas sieviešu izlase, kuras sastāvā spēlēja divas Smiltenes novadnieces, viena no vadošajām spēlētājām Anete Skrastiņa un debitante Daniela Šakociņa, tiek pie ceturtās vietas Eiropas čempionāta “Conference” divīzijā.

Māris Stabiņš plašsaziņas līdzekļus informē, ka dāmu izlase Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā sacentās trešajā spēcīgākajā divīzijā, kurai dots vārds“Conference”. Dāmas pirmos divus mačus aizvadīja labi, ar 27:5 tika salauzta ļoti labi pazīstamās Lietuvas pretestība un ar 43:0 sagrauta Slovākija. Tomēr noslēdzošajā cīņā Latvijas regbistes parādīja ne tik labu sniegumu un ar 0:29 kapitulēja Dānijai, kas tika uzskatīta par galveno favorīti.

“Ceturtdaļfinālā tika uzveikta Horvātija un pusfinālā vajadzēja spēlēt pret Moldovu, tomēr šajā cīņā tika ciesta neveiksme ar 0:15 (0:0). Tas nozīmēja, ka Latvijai jāaizvada spēle par trešo vietu, kurā pretim stājās Austrija, kas arī pērn izkrita no “Trophy” grupas. Spēles ievadā Austrija izvirzījās vadībā, tomēr Līga Svetlova panāca izlīdzinājumu, bet puslaika beigu daļā, kad Austrija bija uz divām minūtēm palikusi mazākumā, bumbu pretinieku ieskaites zonā ienesa Daniela Šakociņa, kas jau deva vadību ar 10:5. Turpinājumā kādu laiku laukumā risinājās regbijs-6, jo Latvijas izlasē pie dzeltenās kartītes tika Poļina Čigaka, bet spēlēšanu nepilnos sastāvos labāk izmantoja austrietes un līdz ar puslaika beigu signālu panāca 10:10,” ziņo M. Stabiņš.

Otrajā puslaikā vienīgo piezemējumu ienesa Austrija, bet Čigaka pamanījās tikt pie otrās dzeltenās kartītes un tika noraidīta no laukuma, līdz ar to Latvijai viss atlikušais mačs bija jāpavada mazākumā. Kaut pēdējās bumbas izspēlē Latvija ilgāku laiku kontrolēja bumbu, izcelties tā arī neizdevās un tika ciests zaudējums. Jāpiebilst, ka spēle tika aizvadīta trīsdesmit grādu karstumā.

Viedoklis
Daniela Šakociņa stāsta par sajūtām, pirmo reizi startējot izlasē:
- Tā sajūta, kad uzvelc formu, ir vienreizēja. Tik ļoti ilgi gaidītais, cerību pilnais brīdis, kad esi zem vārda “IZLASE”. Jau sen bija tas mazais, klusais sapnis manā sirdī – kaut reizīti būt Latvijas izlasē, un šobrīd tas ir piepildījies, lai gan nekad nebūtu domājusi, ka regbijs būs tieši tas sporta veids, kur mans sapnis tiks piepildīts. Tajā brīdī tas nav tikai joks vai arī sen lolotais un cerētais sapnis. Tas ir satraukuma brīdis, pirms kāp uz laukuma, jo saproti, ka jāiet un jācīnās. Uzkāpjot uz laukuma, pazūd visas ikdienas problēmas. Noskan svilpe, un cīņa par uzvaru sākas. Tajā momentā nav nevienas citas vietas, kur es labāk atrastos, un nav vietas, kur es vislabāk justos, kā tikai te. Saprotu, ka daudz vēl jāmācās un jācenšas, lai veidotu sevi labāku. Paldies komandai par cīņassparu. Zinu un ticu, ka nākamreiz mums izdosies.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju