“Neiespējamais skrējiens” notiks apaļajās jubilejās

Vairāki valcēnieši lūdza “Ziemeļlatvijai” noskaidrot, kāpēc šogad nekur nav pieejama informācija par “Neiespējamo skrējienu”. Pērn Latvijas simtgadē tika aizvadīts jau trešais “Neiespējamais skrējiens”
101 kilometra distancē.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka Valkas novada dome “Neiespējamo skrējienu” radīja par godu Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei un viņu deklarācijai, kurā tika pausta brīvas un neatkarīgas Latvijas ideja. Distances garums katru gadu tika noteikts attiecīgi gadu skaitam kopš šī notikuma – 2018. gadā – 101 gads un 101 kilometrs. Pērn trasē devās 24 101 kilometra skrējēji un seši nūjotāji, kas veica 50 kilometru garu distanci. Pasākuma “rozīnīte” bija simboliskā distance no Valgas rātsnama līdz Valkas pilsētas kultūras namam, kuru veica valcēnieši, pērn – 90 dalībnieku.  

Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis informē, ka, izvērtējot šo pasākumu, nolemts to rīkot ik pēc pieciem gadiem. Tas bijis pasākums, kas prasījis prāvus pašvaldības budžeta līdzekļus. Izanalizējot visus par un pret, saprasts, ka arī sportisti, kas veic garās distances, nevar piedalīties visos maratonos, jo viņi labprāt startē maratonos ārpus Latvijas robežām balvu fonda dēļ. “Neiespējamā skrējiena” uzvarētāji saņēma naudas balvas: par pirmo vietu – 500 eiro, par otro vietu – 300 eiro, bet trešo vietu – 200 eiro.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju