Palsmanes skolas absolvents Kristers Lapiņš – Latvijas čempions 64 lauciņu dambretē

Jaunais, talantīgais dambretists, Palsmanes pamatskolas 9. klases absolvents un Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas audzēknis Kristers Lapiņš izcīnījis kārtējo panākumu, piepulcējot saviem sasniegumiem vēl vienu titulu.

Jūnija nogalē Kristers kļuva par Latvijas jaunatnes valsts čempionu klasiskajā 64 lauciņu dambretē un līdz ar to ieguva tiesības pārstāvēt mūsu valsti Eiropas un pasaules čempionātos 64 lauciņu dambretē. Eiropas čempionāts Gruzijā “Covid-19” dēļ ir atcelts uz nenoteiktu laiku, toties pasaules čempionāts Bulgārijā tiek plānots augusta beigās.

Iegūst maksimālo punktu skaitu

No 17. līdz 21. jūnijam Rīgā norisinājās Latvijas jaunatnes čempionāta fināls klasiskajā un ātrspēlē 64 lauciņu dambretē – pirmās  klātienes sacensības, kas notika pēc “Covid-19” izplatības mazināšanai ieviestajiem ierobežojumiem.

Šo sacensību mērķis ir popularizēt dambretes spēli Latvijā, paaugstināt jauniešu dambretes meistarību mūsu valstī un noskaidrot Latvijas spēcīgākos dambretistus startiem Eiropas un pasaules čempionātos. 

Palsmanes pamatskolas absolvents Kristers Lapiņš savā U-16 vecuma grupā, uzvarot visus pretiniekus un iegūstot 18 punktus no 18, kļuva par Latvijas jaunatnes čempionu klasiskajā 64 lauciņu dambretē. Sacensības notika pēc Starptautiskās dambretes federācijas (IDF) noteikumiem, pēc riņķa sistēmas ar mikromačiem un ar laika kontroli 40 minūtes + 10 sekundes  par katru izdarīto gājienu uz partiju katram dalībniekam, kā arī ar pirmā gājiena izlozi. 

2. vietā ierindojās Klāvs Norenbergs, 3. vietā – Roberts Grišins. “Tas ir lielisks panākums treneru Kārļa Ozola un Kārļa Treija audzēkņiem, jo visi trīs godalgoto vietu ieguvēji pārstāv Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolu,” priecājas Kristera mamma Inga Millere.

Savukārt ātrspēlē uzvarēja Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Reinis Štāls, bet Kristers izcīnīja 2. vietu un Latvijas jaunatnes vicečempiona titulu. Trešais labākais bija  slavenās dambretistes Zojas Golubevas audzēknis, rīdzinieks Vsevolods Mitrēvičs. 

Ātrspēlē tika izspēlētas deviņas kārtas pēc Šveices sistēmas ar mikromačiem un ar laika kontroli 3 minūtes + 2 sekundes par katru izdarīto gājienu uz partiju katram dalībniekam.
 
Čempions arī tiešsaistes sacensībās

Jūnijā pirmo reizi vēsturē tiešsaistes jeb online režīmā notika Latvijas čempionāts ātrspēlē gan 64, gan 100 lauciņu dambretē. Par pirmo Latvijas online čempionu 100 lauciņu dambretē U-16 vecuma grupā kļuva Kristers Lapiņš, aiz sevis atstājot Vsevolodu Mitrēviču un Rei­ni Štālu. Savukārt 64 lauciņu dambretē par čempionu kļuva Reinis Štāls, Kristeram – vicečempiona tituls, bet trešais labākais – Vsevolods Mitrēvičs.

Gan 64, gan 100 lauciņu dambretē Kristers sacentās arī U-19 vecuma grupā un izcīnīja divas bronzas medaļas. “Jāpiebilst, ka pirms šā online čempionāta notika Latvijas Dambretes federācijas kausa izcīņa tiešsaistē 64 lauciņu dambretē ar gājienu izlozi septiņos posmos. Kopvērtējumā U-19 vecuma grupā uzvarēja Kristers Lapiņš, aiz sevis atstājot Gunāru Gribušku no Lielvārdes un Reini Štālu. Savukārt 100 lauciņu dambretē kopvērtējumā uzvarēja Gunārs Gribuška, otrais – Ričards Osītis (Dobele), trešais – Kristers Lapiņš,” stāsta Inga Millere.

Šonedēļ, 30. jūnijā notika tiešsaistes turnīrs 100 lauciņu dambretē starp Latvijas un Polijas jauniešu izlasēm, kurā Latvijas jaunās dambretes cerības (16 pusaudži un jaunieši no visām vecuma grupām, arī Kristers Lapiņš U-16 grupā) bez problēmām apspēlēja Poliju.

Jau rīt, 4. jūlijā, Kristers dosies uz Latvijas 73. Skolēnu sporta spēlēm 100 lauciņu dambretē, kur tiks noskaidroti ne tikai Skolēnu sporta spēļu uzvarētāji, bet arī finālisti Latvijas jaunatnes čempionāta finālam 100 lauciņu dambretē.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju