Pasaules junioru čempionātu Ilgvars Caune noslēdz ar 11.vietu stafetēs

Jau informējam ka Pasaules junioru čempionātā kas notika no 7 līdz 12. Jūlijam Dānijā Azimuts OK-Sm BJSS sportists grundzālietis Ilgvars Caune  garajā distancē izcīnīja 29. vietu. Kas kā vēlāk izrādījās bija labākais Latvijas puišu individuālais rezultāts šajā čempionātā.

Sacensību turpinājumā notika vidējās distances kvalifikācijas skrējieni kur no katra kvalifikācijas skrējiena 20 labākie iekļuva A finālā un ieguva tiesības cīnīties par 1 līdz 60 vietu. Pārējiem bija jāsacenšas B un C finālos attiecīgi sadalot no 61 līdz 175 vietai.

Ilgvars savā kvalifikācijas grupā finišēja 18. vietā zaudējot kvalifikācijas skrējiena uzvarētājam 4 minūtes un izcīnīja tiesības startēt A finālā. Diemžēl šī vieta nenodrošināja Ilgvaram izdevīgu starta minūti. 

A finālā 4,7 km ar kāpumu 270m un 17 KP  distances sākuma daļā Ilgvars zaudēja gandrīz divas minūtes. Tālākajā distancē veicās labāk un izdevās finišēt ar 41 rezultātu 32:13- sacensību uzvarētājam norvēģim Kasper Forsser  piekāpjoties. +7:10 un savam komandas biedram Rihardam Krūmiņam +0:06 sekundes.

Vidējās distances rezultāti.

Sacensību noslēgumā notika stafetes sacensības uz kurām Latvijas sportisti lika vislielākās cerības.

Latvijas junioru komanda ar Ilgvaru Cauni trešajā etapā izcīnīja 11. vietu.  Stafešu uzvarētāju Lielbritānijas komandai piekāpjoties +11:10. Otrajā vietā finišēja zviedri un trešajā franči. Mūsu kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva attiecīgi 18. un 23. vietā. Savukārt Krievijas juniori finišēja 12. vietā. Ilgvaram pietrūka tikai 5 sekundes lai panāktu Vācijas komandu kas finišēja 10. vietā. Interesanti ka pagājušajā gadā Ungārijā arī vācieši bija tie kas finišēja pirms Latvijas. Toreiz trešo etapu Latvijas komandā skrēja arī grundzālietis Matīss Slikšjānis.

GPS sekošana Ilgvara etaps. 

Stafešu rezultāti nāciju vērtējums.  

Stafešu sacensībās piedalījās 36 valstu komandas. Tā kā daudzām valstīm startēja divas komandas kopējais komandu skaits 58. Šajā vērtējumā Latvijas puišiem 14.vieta.

Visa junioru čempionāta kopvērtējumā Latvijas komandai 12. vieta kas izcīnīta 41 valsts konkurencē.Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju