Sieviešu konkurencē labākā SK “Petanks Ērģeme” komanda

28. jūnijā Upesciemā norisinājās Latvijas čempionāts petanka dubultspēlēs. Šajā posmā sporta klubu “Petanks Ērģeme” pārstāvēja divas vīriešu un trīs sieviešu komandas. Sieviešu konkurencē pārliecinoši par čempionēm kļuva Ērģemes kluba spēlētājas Lelde Stūre un Jekaterina Soika.

Bronzas medaļas ieguva otra kluba komanda – Ginta Miglāne un Laura Miglāne, bet septīto vietu piecpadsmit komandu konkurencē izcīnīja Diāna Kozlova un Līga Ķībere. Divdesmit četru vīriešu komandu konkurencē SK “Petanks Ērģeme” divnieks Dainis Podnieks un Imants Zvirbulis ieguva desmito vietu, savukārt Mārtiņš Kreilis un Inguss Ruņģis – divdesmito vietu. 

SK “Petanks Ērģeme” treneris Imants Zvirbulis atklāj, ka kluba meitenes Lelde Stūre un Jekaterina Soika sacensībās bija pārliecinošas un viņu uzvara nebija pārsteigums. Viņas pirms diviem gadiem ar labiem rezultātiem (14. vietu) debitēja petanka pasaules čempionātā Spānijā. Toreiz Jekaterina Soika vēl nebija SK “Petanks Ērģeme” dalībniece, bet nolikums ļāva startēt pāriem no dažādām komandām. Šobrīd gan Jekaterina, gan Ginta un Laura Miglānes ir SK “Petanks Ērģeme” dalībnieces. 

Nākamais Latvijas čempionāta posms, šoreiz trijniekiem, notiks jau šo sestdien, 4. jūlijā, Valkas novada Ērģemē. Sākums pulksten 10. Šajā posmā SK “Petanks Ērģeme” pārstāvēs četras komandas – viena sieviešu un trīs vīriešu komandas. Notiks arī kvalifikācija vīriešiem Eiropas čempionātam petankā Francijā, bet sievietēm – pasaules čempionātam.

UZZIŅAI

Petanka jeb tautas valodā tā sauktā “franču pensionāru” triju metāla bumbu mešanas spēles mērķis ir aizmest savu bumbu jeb lodi pēc iespējas tuvāk nelielai koka vai plastmasas bumbiņai kašonetei, kuru izmet laukumā katras izspēles sākumā. Mačā piedalās divas komandas. Ja komandas sastāvā ir viens spēlētājs, tad notiek spēle viens pret vienu (tête-à-tête), ja divi, tad precizitātē mērojas pāris pret pāri, bet, ja trīs spēlētāji, tad norisinās pasaulē populārākās sacensības — triplet.

Avots: delfi.lv

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju