Smiltenes BJSS audzēkņi gūst jaunu pieredzi starptautiskajās orientēšanās sacensībās Bohemia 2019 Čehijā

Smiltenes BJSS audzēkņi kopā ar savu treneri Māri Stabiņu devās uz Čehiju Novy Bor, kur piedalījās 5 dienu  sacensībās. Sacensībās piedalījās 1945 dalībnieki no 34 valstīm. Tajā skaitā no Latvijas vairāk kā 120 dalībnieku. Neskatoties uz skarbajiem tropiskajiem laika apstākļiem (gaisa temperatūra visas dienas virs 30 grādiem) tie bija īsti orientēšanās svētki. Šī bija ļoti laba pieredze, jo tik akmeņainā un klinšainā apvidū daudzi startēja pirmo reizi. Ceturtās un piektās dienas apvidu kartes autors bija nodēvējis par klinšu pilsētiņu. Sacensības izvērtās īstā fiziskās sagatavotības un erudīcijas pārbaudījumā. Sacensību piektajā dienā bija iedzīšanas sacensības, kas prasīja arī izcilu taktisko un psiholoģisko sagatavotību. 

Sacensību kopvērtējumā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena tika aicināts Māris Lapiņš par pirmo vietu grupā M65B un Matīss Kalniņš par trešo vietu grupā M12B.

Garākās un sarežģītākās distances ar vislielāko kāpumu  bija jāveic D20 A grupas dalībniecei Elīnai Skopānei viņai sacensību kopvēŗtējumā 8. vieta.

Katru dienu tika apbalvoti dienas uzvarētāji. Šo godu divas reizes izpelnījās Māris Lapiņš. Savukārt visvairāk konkurentu bija Alda Lapiņa grupā H65A kurā startēja 46 dalībnieki. Aldim izdevās ielauzties labāko desmitniekā.

Iedzīšanā visveiksmīgākais starts Anetei Stabiņai. Viņai izdevās no 10. vietas pacelties uz 7. vietu. Šajā dienā uzrādot ceturto labāko laiku grupā D12A. 

Pirmais brauciens uz orientēšanās sacensībām Eiropā bija Martai Morītei. Sacensību kopvērtējumā viņai 6. vieta D12B grupā. 

Visaugstvērtīgākais rezultāts Agnijai Caunei sacensību trešajā dienā kad viņa savā D18A grupā uzrādīja trešo labāko laiku.

Savukārt visvaronīgāk cīnījās Mārtiņš Latvers. Otrajā sacensību dienā viņš pie pirmā KP saprata ka ir paņēmis nepareizās grupas karti. Nācās doties gandrīz kilometru atpakaļ uz startu pēc pareizās kartes un turpināt jau savas distances KP meklējumus.


Azimuts OK- Smiltenes BJSS sportistu rezultāti:

20190802-1001-tabula-orienteshanas.jpg

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju