Smiltenes pusē piedāvā pastaigu ar karti un kompasu

Oktobra sākumā, vēl epidemioloģiskajai situācijai ļaujot, Smiltenes pusē aizvadītas divas orientēšanās sacensību «Vidzemes ziema», kas agrāk bija zināmas kā «Azimuta ziema», kārtas.

Saskaņā ar Ministru kabineta 360. noteikumiem «Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai», no 17. oktobra līdz 16. novembrim ir aizliegts rīkot sporta pasākumus, tajā skaitā klubu sacensības. «Oktobra vidū, kad paziņoja par jaunajiem ierobežojumiem, orientēšanās sacensību seriālu «Vidzemes ziema» pārtraucām. Tajā brīdī dalībnieki interesējās, vai netiks izveidoti orientēšanās poligoni, līdzīgi kā tas bija pavasarī, jo šobrīd ir atļauts trenēties individuāli. Ņemot vērā interesi, katru nedēļu izveidojam īslaicīgu orientēšanās poligonu, kuru svētdienās var izmantot ikviens interesents. Atliek vien noskaidrot, kur ir poligons, un svētdienā, sākot no pulksten 12, izņemt katri, lai dotos mežā. Kā mēs paši, orientēšanās draugu kopa «Vidzeme», sakām – piedāvājam  individuālu pastaigu pa mežu ar karti un kompasu. Mēs ievērojam visas epidemioloģiskās un sanitārās prasības un aicinām ikvienu būt atbildīgam, lai situācija ar «Covid-19» Latvijā uzlabotos un mums atkal ļautu rīkot sacensības,» laikrakstam stāsta «Vidzemes ziemas» rīkotājs Mārtiņš Mārcis-Leimanis.

Viņš atzīst, ka orientēšanās poligonu izveide, ievērojot visus ierobežojumus un vienlaikus nepārkāpjot noteikumus un likumus, prasa lielu ieguldījumu. «Vieglāk būtu neko nedarīt, bet, ja redzu, ka tas cilvēkiem ir nepieciešams un svarīgs, tad rada gandarījumu arī pašam. Šo svētdien, 1. novembrī, poligons individuāliem treniņiem būs izveidots Niedrāja ezera rietumu pusē,» saka M. M. Leimanis.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju