Valkas basketbola komandai "Ramirent" pelnīta uzvara

“VEF Basketbola akadēmija Valkā” komanda “Ramirent” LBL2 sezonas mājas spēlē Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē piektdien uzvarēja SK “Ezerzeme/Rēzekne” komandu ar rezultātu 89:81.

Tā mūsu komandai bija otrā uzvara šajā sezonā. “Labāk sliktā spēlē uzvarēt, nekā labā zaudēt,” tā šo spēli lakoniski raksturo mūsu komandas treneris Jānis Butāns. Viņš piebilst, ka beidzot pretī stājās mūsu līmeņa komanda un izredzes uzvarēt bija 50:50.

VEF akadēmijas komandas dalībniekiem bija nelielas traumas un sezonālas slimības, taču šoreiz sevi laukumā labi parādīja citi puiši, kuri agrāk nebija jūtami izlekuši. Pēc pirmā nokdauna komanda attapās un laukumā devās rezervisti. Spēle nedaudz saļodzījās, un komanda nokļuva iedzinējos ar mīnus 10 punktiem. Treneris ir gandarīts, ka jaunieši nesalūza un spēja atgūties.

J. Butāns šajā mačā izceļ Sanda Simsona devumu. Kad komandai neveicās, sevi labi parādīja rezultatīvākais uzbrucējs Gatis Vēgners, un tieši viņš spēja panākt lūzumu spēlē. Spēles beigās uzteicams igauņa Artjoma Rodovoja sniegums. Viņš veiksmīgi izpildīja soda metienus mača beigu daļā.

Jautāts, vai līgas čempionātā ir daudz komandu ar gados jauniem spēlētājiem, treneris atbild, ka tādu nav daudz. Šajā sezonā līgas jauno formātu mainīja un Jaunatnes komisija rūpīgi izvērtēja, lai nebūtu pārlieku daudz jauniešu komandu. Austrumu divīzijā daudz jauniešu ir Rēzeknes komandā un “Rīga DSN” vienībā, pārējās spēlē pieauguši veči, tostarp arī bijušie izlašu basketbolisti un virslīgas spēlētāji. “Pagaidām mums muskuļu ir pārlieku maz, lai spēkotos ar lielajiem pretiniekam, taču dažbrīd atsevišķās ceturtdaļās iekosties varam,” skaidro treneris. Viņš uzskata, ka puiši Valkā pamazām ir iedzīvojušies un viņiem kļūst psiholoģiski vieglāk. Līdz ar to arī atdeve treniņos un spēlēs veidojas pozitīvā virsotnē.

“VEF Basketbola akadēmija Valkā” ietvaros ziemas brīvlaikā no 26. decembra līdz 5. janvārim (ar katru individuāli vienojoties) aicināts ikviens 2005.–2001. gadā dzimis jaunietis, tostarp arī bez iepriekšējas basketbola pieredzes pieteikties pārbaudēm pie galvenā trenera Jāņa Butāna ([email protected], +371 26390220).

“VEF BA Valkā” ir starptautisks projekts, kurā tiek gaidīts jebkādas nacionalitātes jaunais atlēts.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju