Valkas pagasta sporta spēles – pasākums, kura dēļ atgriežas ik gadu

Nedēļas nogalē Valkas pagasta Lugažu ciemā norisinājās ikgadējās Valkas pagasta sporta spēles. Šīs bija jau 18., un tas ir viens no gaidītākajiem un apmeklētākajiem pagasta pasākumiem. Šogad dažādās sportiskās aktivitātēs sevi pierādīt bija ieradušās astoņas komandas, starp kurām ilggadējas dalībnieces –  “Vecie Buki”, “Bombītāji”, “Kaplis un viņa komanda”, “Alnis Omulis”, “4x4 dalīts uz 2”, “Kā būs tā būs” un pavisam jaunas “No malu malām” un “Vēri Triple K”. Pēc pasākuma atklāšanas līnijas un galvenā organizatora Ata Empeļa un Valkas pagasta pārvaldes vadītājas Ligitas Sīmanes laba vēlējumiem komandas devās pa stacijām, kurās katrai bija jāparāda ne tikai savas fiziskās spējas, bet arī komandas saliedētība dažādos tradicionālos un ne tik tradicionālos sporta veidos. Kad stacijas bija izietas, sacensības turpinājās komandu spēlēs – dvieļu volejbolā un virves vilkšanā. 

Par 18. Valkas pagasta sporta spēļu uzvarētājiem šogad kļuva jaunizveidotā komanda “No malu malām”. Komandas veidotājs Ivars Stahovskis stāsta: “Dažas dienas pirms sacensībām mums bija plānots piedalīties ar pavisam citu nosaukumu un citā sastāvā, bet daļai sākotnējā sastāva dalībnieku plāni mainījās un nācās meklēt citus. Uz aicinājumu atsaucās cilvēki no dažādām novada malām – tā radās nosaukums “No malu malām”.” Godpilno otro vietu šogad izcīnīja vairākkārtēji sacensību uzvarētāji “Bombītāji”, bet trešo vietu ieguva komanda “4x4 dalīts uz 2”, kuras kapteinis Ainārs Zandersons, neraugoties uz to, ka jau vairākus gadus dzīvo otrā Latvijas malā, uz šo pasākumu ierodas ik gadu. Īpašas balvas bija sarūpējusi Valkas pagasta pārvalde – Pilngadības balvu saņēma komanda “Vecie Buki”, kura visus gadus piedalījusies ar nemainīgu nosaukumu, savukārt Saliedētākās komandas balvu saņēma komanda “Alnis Omulis”.  

Patīkamus un gardus pārsteigumus visiem dalībniekiem bija sarūpējuši pasākuma organizatori, sagādājot pusdienu zupu, un SIA “Kalnpierbes”, pēc sacensībām uzsaucot pašu gatavotās desiņas piknikam, kura laikā komandas dalījās iespaidos par aizvadīto dienu un atzīmēja sasniegto. Visa pasākuma laikā dalībniekiem un apmeklētājiem bija iespējams pa Lugažu muižas parka dīķi un apkārt saliņai izbaudīt laivošanu ar kajakiem no SIA “Ligumss”. Īpaši bija padomāts arī par mazajiem apmeklētājiem – Dinas Kramas vadībā viņiem noritēja pašiem savas “sporta spēles”, kurās tika ķerti ziepju burbuļi, skrietas stafetes, veidotas medaļas, zīmētas numurzīmes u.tml.

Valkas pagasta sporta spēļu organizators Atis Empelis ir apmierināts: “Neraugoties uz to, ka visapkārt norit dažādi pasākumi – arī tepat Valgā bija Kafejnīcu diena un Livonijas Landtāgs –, esmu priecīgs par dalībnieku atsaucību. Astoņas – tik daudz komandu ir vienmēr. Arī ar laikapstākļiem mums paveicās, jo nākamajā dienā uzzināju, ka tepat Ērģemē esot lijis veselu stundu. Tā kā pagājušajā gadā sacensības beidzās ļoti vēlu, tad šogad koncentrējāmies uz to, lai viss noritētu raiti. Pateicoties tam, ka tiesneši un komandas bija ļoti labi organizēti, iekavējām tikai 30 minūtes. Šogad man bija ļoti daudz palīgu – īpašs paldies jāsaka Valkas pagasta pārvaldes vadītājai Ligitai Sīmanei un visai viņas komandai, kas neiebilda palikt un palīdzēt pat pēc darba laika. Stafetes veidošanā palīdzēja Jānis Orleans, kurš saimnieko “Spuldzēs”, atgādājot un aizgādājot siena ruļļus vienam no interesantākajiem stafetes šķēršļiem. Edgars Zalužinskis bija izplānojis komandu izspēļu kārtību dvieļu volejbolam un virves vilkšanai. Vietējais aktīvists Kaspars Skrastiņš neatteica palīdzību un atrada laiku ikreiz, kad man bija nepieciešams. Protams, paldies arī manai ģimenei un visiem pārējiem par nesavtīgo atbalstu arī šī pasākuma organizēšanā. Ceru, ka ar laiku izdosies šo pasākumu apaudzēt vēl ar citām aktivitātēm un jūlija otrās nedēļas sestdienu padarīt par visa pagasta svētkiem.” 

VIEDOKLIS
Ilggadējais dalībnieks, palīgs un komandas “Bombītāji” līderis Edgars Zalužinskis:

Forši, ka ir visādi jaunumi un papildinājumi – nebijušas disciplīnas, nebijuši šķēršļi u.tml. Patīk, ka tiek arvien vairāk apgūta muižas teritorija, tai skaitā dīķis. Pēc pagājušā gada jau mazliet radās izlutinātība ar to dīķi (iepriekšējos divus gadus bija disciplīna, kurā komandām ar laivu jāveic posms pa dīķi), un šogad atkal prasījās kaut kas uz ūdens, kaut vai stafetes daļa. Komandai viss patika. Bija, kas teica, ka gaidīšana uz dvieļu volejbolu un virvi liek garlaikoties salīdzinājumā ar pārējo, bet man tā nelikās. Patika, ka bija par bērniem padomāts, lai gan man tas vēl nav aktuāli, tomēr tas piedod pasākumam tādu ģimeniskāku sajūtu, galu galā – tik daudz savējo! Vienmēr gaidām arī no citiem miestiem un Valkas kādu blici, lai jautrāk. Atis kā organizators šim pasākumam ir ideāls gan ar savu sporta pieredzi, gan organizatora spējām un vispār kā cilvēks. Žēl, ka vakarā nav kaut simboliska pasākuma, bet atkal saprotu, ka šogad netrūka konkurences – “Tintes” jubileja, Zvejnieku svētki, “Vārpu” pasākums u.c.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju