Aicina apgūt tautiskā krekla izšūšanu

No 16. februāra TLMS “Smiltene” dalībnieces aicina interesentus apgūt tautiskā krekla izšūšanu. Apmācība norisināsies projekta “Katram savu tautastērpu” ietvaros. 

Projekta “Katram savu tautastērpu” uzsācēji ir Latvijas Nacionālās kultūras centrs, un tas ir veltīts Latvijas simtgadei. Projekta mērķis ir stāstīt par latviešu tautas tērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām.

Tautastērps ir nozīmīga un nacionāli savdabīga latviešu kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tas ir veidojies un pastāvējis noteiktos ģeogrāfiskos un ekonomiskos apstākļos un nepārtraukti attīstījies dažādu tradīciju ietvaros. Tautastērps ir plašs informācijas nesējs ne tikai par latviešu kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām, bet arī ataino arī valkātāja sociālās, ģimenes, vecuma, turīguma, kā arī kultūras sakaru mijiedarbības ar kaimiņu tautām, īpatnības.

Sīkāka informācija par apmācību norisi TLMS “Smiltene” telpās Atmodas ielā 2, Smiltenē, vai pa tālruni 25 455 507 (Inga Gailuma, TLMS “Smiltene” vadītāja).

Hobiji

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju