Smiltenes novada jauniešu dzejas un īsprozas konkurss noslēdzies

Trešdien, 20. aprīlī Smiltenes tehnikuma aktu zālē noslēdzās Smiltenes novada jauniešu dzejas un īsprozas konkurss „Vienoti daudzveidībā”. Pavisam konkursam tika iesniegti 25 jauniešu darbi.

Konkursa uzdevums bija sacerēt dzeju vai īsprozu par tēmām (pēc izvēles) - „Vārdi, kas dzimst sirdī”, „Domai robežu nav” vai „Domu putniem vārdu spārni”. 

Visus dalībniekus vērtēja žūrijas komisija, ņemot vērā tādus kritērijus, kā, piemēram, dzejas un prozas literāro valodu, kompozīcju, māksliniecisko noformējumu, uzstāšanās  izteiksmīgumu utt.

Žūrijas komisijā darbojās dzejnieces no Smiltenes – Mārīte Pommere, Līga Bruņiniece, Eva Kozlovska, dzejniece no Ogres, bijusī Smiltenes tehnikuma absolvente Līga Kleinberga, kā arī Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Tika paziņoti pārsteidzošākā, ironiskākā, aizkustinošākā, jautrākā, īsākā, garākā, radošākā, romantiskākā dzejoļa vai īsprozas autori. Diplomus un pārsteiguma balviņas ieguva:

„Pārsteidzošākais dzejolis/īsproza” - Reinis Alberts Miders no Smiltenes tehnikuma

„Ironiskākais dzejolis/īsproza” - Valdis Vilks no Palsmanes pamatskolas 7. klases

„Aizkustinošākais dzejolis/īsproza” - Anete Trijēce no Smiltenes ģimnāzijas 11.a klases

„Jautrākais dzejolis/īsproza” - Kārlis Sīmanis no Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas 6.a klases

„Īsākais dzejolis/īsproza” - Evita Rīdere no Smiltenes ģimnāzijas 12. klases

„Garākais dzejolis/īsproza” - Justīne Sīkā no Palsmanes pamatskolas 8. klases

„Radošākais dzejolis/īsproza” - Miķelis Lapiņš no Smiltenes ģimnāzijas 8.a klases

„Romantiskākais dzejolis/īsproza” - Līga Kainaize no Palsmanes pamatskolas 8. klases

Atzinības ieguva: Rūdolfs Vahers (Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 5.a klase), Annija Albertiņa (Smiltenes ģimnāzijas 12.klase) un Elza Bekmane (Smiltenes Centra vidusskolas 8.b klase).

Muzikālajās pauzēs uzstājās - flautu trio no Smiltenes Centra vidusskolas (Ance Bole, Laura Marija Skujiņa un Sabīne Marta Grēviņa), skaņdarbs klavierēm - Madara Vikmane no Palsmanes pamatskolas, flautas solo - Justīne Sīkā no Palsmanes pamatskolas, Smiltenes tehnikuma ansamblis un Reinis Alberts Miders no Smiltenes tehnikuma.

Pasākumu vadīja Smiltenes tehnikuma audzēkņi - Estere Arbidāne un Ernests Raudulis.

Starpbrīdī skatītājiem tika piedāvāts noskatīties Smiltenes tehnikuma teātra pulciņa uzvedumu "Mežonīgā kaķene”, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās kopā ar mākslinieci Anitu Mencendorfu.

Par skaistu skatuves noformējumu bija parūpējies Smiltenes tehnikuma audzēknis Andis Apkalns.

Paralēli konkursam bija apskatāma arī izstāde ar konkursa dalībnieku un Smiltenes tehnikuma audzēkņu radošajiem darbiem.

Pasākuma organizatori - biedrība „Smiltenes Mākslinieku apvienība” izsaka pateicību par atbalstu un sadarbību Smiltenes tehnikumam un Smiltenes novada domei.


Hobiji

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju