Piešķir krāsas dzīvei ārpus četrām sienām

Jau divdesmito gadu Latvijas invalīdu biedrību biedri pulcējās sporta spēlēs, kas ļāva apliecināt savu spēku un meistarību dažādos sporta veidos, sejā atplaukt smaidam par izdošanos, bet vēl svarīgāk – šī bija iespēja pabūt ārpus mājas, pansionāta, aprūpes nama četrām sienām. Latvijas invalīdu biedrību sporta spēlēs Smiltenes pagasta Kalnamuižā “Ziemeļlatvijai” izdevās satikt šīs idejas autoru Induli Balodi, kurš joprojām aktīvi iestājas par cilvēku ar īpašām vajadzībām interesēm.


“Cilvēki slimi, veselības nav, bet kaut kas ir jādara. Toreiz sākām mēs paši Cēsīs, bet vieniem bija garlaicīgi, tāpēc nākamajā gadā iesaistījām Valmieru, pēc tam Valku, Madonu, gadu gaitā aptverot visu Vidzemes reģionu, kā arī daļu no Latgales zonas. Sporta spēles ir vajadzīgas, lai izrautos no ikdienas, lai nav jādzīvo četrās sienās, bet var satikt citus un būt kopā. Daļa šo cilvēku patiešām ir noslēgti sakarā ar mūsu skaistās valsts likumdošanu,” stāsta Cēsu invalīdu biedrības vadītājs I. Balodis.

Organizēt sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nav vienkārši, jo ir jānopūlas un jāiegulda smags darbs, lai visi justos labi. Divdesmitajās vislatvijas invalīdu biedrības sporta spēlēs šo smago darbu iznesa biedrība “Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”.  

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju