Inga Karpova, laikraksts "Ziemeļlatvija" par Valkas pilsētas teritorijas apzaļumošanu - "Valcēnieši, nekaisīsim sev pelnus uz galvas!"

Nesen man kāds cilvēks teica, ka valcēniešiem ir tendence pirms laika sev uz galvas kaisīt pelnus. Jautāju, ko viņš, tā sakot, ar to domā. Sekoja atbilde: “Jūs nemaz neapzināties, cik Valka ir skaista un sakopta pilsēta. Nenoliedzami, ir vēl uz ko tiekties. Manuprāt, jāļauj izpausties un rosīties pilsētas galvenajai dārzniecei Ilonai Krastiņai, jo viņa ir iesākusi svētīgu darbu pilsētas apzaļumošanā.” 

Šis cilvēks, kuram interesē puķkopība un regulāri cenšas sekot līdzi jaunākajām tendencēm, apjautis, ka Valkā strādā izglītota un domājoša dārzniece. Ziniet, es tam piekrītu. Pēc pēdējās tikšanās ar Ilonu, kurā viņa valcēniešus iepazīstināja ar savu redzējumu un nākotnes iecerēm, jāteic, ka Ilonai ir skaidrs, kādai jāizskatās pilsētai. Viņa plašo pilsētas teritoriju redz kopumā. Protams, katram ir sava gaume un par to nestrīdas, jo arī tautā ir teiciens, ka vienam patīk meita, otram kleita. Taču man tapa skaidrs, ka mūsu dārzniece ir latvisku vērtību piekritēja. Tādas ir arī viņas ieceres pilsētas izdaiļošanā. Taču mums, valcēniešiem, jāatceras, ka visu nosaka pašvaldības maciņa biezums. Dārzniece ar to rēķinās un meklē izdevīgākos variantus, kā, ieguldot nodokļu maksātāju naudu, rezultāts būtu ilglaicīgāks, nevis tikai ziedošās un krāšņās puķes priecētu vienu vasaru. Personīgi man šķiet simpātiski, ka pilsētas apstādījumos arvien vairāk parādās ilggadīgie ziedošie košumkrūmi. Pareizi vien ir, – vienreiz jāiestāda, jākopj un košumkrūmi ilgus gadus priecēs mūsu acis. Nenoliedzami, arī dārzniece, līdzīgi kā vairums valcēniešu, ir sabēdājusies, ka šogad ir apdraudēta Lugažu laukuma rekonstrukcijas pabeigšana, bet es ticu, ka viņa atradīs variantu, kā defektu pārvērst par efektu. Novēlēsim Ilonai un viņas palīgiem spēku, veselību un radošu pieeju mūsu Valkas izdaiļošanā. Savukārt pašvaldības maka turētājiem – labu gribu un vēlmi atbalstīt viņu un ļaut strādāt.

Viedokļi

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju