Kad emocijas dominē - aizmirstam, ka dzīvojam vienā valstī 2

Cilvēks ir fantastiska būtne, kura ir spējīga pielāgoties daudziem apstākļiem – aukstumam, karstumam, dzīvei apvidū, kurā mīt plēsīgi dzīvnieki, tuksnešainā apvidū, slimībām un tamlīdzīgi. Vēl dažas no daudzām saprātīgā cilvēka īpašībām ir spēja domāt, komunicēt, just, saprast savas jūtas un tās kontrolēt. 

Pagājušajā gadā dažādās publiskās platformās, runājot par saskarsmi ar darba kolēģiem, sadarbības partneriem un cilvēkiem kopumā, bieži tika minēta tāda saprātīgā cilvēka  īpašība kā empātija ‒ cilvēka emocionālā stāvokļa izpratne līdzpārdzīvojot, cilvēciskums un atklātība. Šobrīd, redzot, kādā veidā un manierē tiek protestēts pret pašreiz apspriestajiem teritoriālās reformas plāniem, kas attiecas uz Valkas novadu, šķiet, palikusi ir tikai atklātība un ne tās labākajā izpausmē. Valkas novads, kuru par savu dzīves vietu izvēlas teju 9000 cilvēku un ikdienā pilsētas sniegtās iespējas izmanto un novērtē mūsu kaimiņi igauņi, masu medijos un sociālajos tīklos ir padarīts par briesmīgāko vietu Latvijā, iespējams, pat pasaulē, kas “izsūc dzīvību” no tiem, kuri tai pietuvojas. Kā tas nākas? Lielākā daļa Valkas novada iedzīvotāju, es tajā skaitā, šo vietu esam izvēlējušies apzināti, jo mums šeit patīk. Tos pakalpojumus, kurus nav iespējams saņemt uz vietas, mēs braucam saņemt tajā pašā Valmierā, līdzīgi kā Strenču, Naukšēnu, Rūjienas, Smiltenes novadu, Trikātas un Ēveles pagastu iedzīvotāji. Mums ļauj no novada izbraukt!

Kāda Strenčos uz ielas satikta māmiņa LTV intervijā atklāja, ka viņai “ar Valmieru saistās tas, ka tur viss attīstās, tur ir, ko darīt gan ģimenēm, gan bērniem…” un Valku viņa neapmeklējot, jo tur nav, ko darīt. Tātad cilvēks, kurš dzīvo Strenču novadā, par normu pieņem, ka viņa pilsētā nav tādu iespēju kā Valmierā, ko savai pašvaldībai nepārmet, toties Valkas gan. Nevajadzētu izteikt apgalvojumus, kas nav balstīti uz zināšanām. Un īpaši tiem, kuri tik ļoti lepojas, ka sen nav bijuši Valkā, kaut reizi, bez aizspriedumiem un dusmām atbraukt uz šejieni. Pēc tam paviesoties arī Smiltenē, kura būs novada centrs, bet līdzīgi kā Valkā tur nav slimnīcas, bankas, lielveikala kā “Valleta” Valmierā un tamlīdzīgi.  

Latvija ir maza valsts – karus ciemam pret ciemu nevajadzētu uzsākt. Visi dzīvojam vienā valstī, uz vienas zemes, un lai kā būtu novilktas robežas, ir jāsadarbojas, lai mūsu valsts ikkatrs nostūris kļūtu vislabākā vieta pasaulē, kur dzīvot.

Komentāri 2

nazis.ass

Par ko gan pārmest tantiņai Strenčos, ja viņai Valkā nav ko darīt. Arī pievienojot Valkas novadam viņa tāpat turpinās braukt uz Valmieru, jo tas ir tuvāk un Valkā viņai tāpat nebūs ko darīt. Var jau saprast valcēniešus, ka viņi šādā veidā itkā tiek noniecināti, taču arī valcēniešiem jāsaprot tie iedzīvotāji, kam Valmiera šķiet simpātiskāka. Vēlams būtu vairāk empātijas no valcēniešu puses.

pirms 9 mēnešiem, 2020.03.13 14:32

bezugunsnavdumu

Interesanti cik krauklis maksā šiem ierindas cilvēkiem par viedokļiem, ķipa nekas nemainīsies?
Iznāk kāds un davaj liet sviestu un stumt batonus.

Nu lūdzu, ja nesaprotat, ka krauklim jaunie novadi nepieciešami dēļ jauniem nodokļiem, kurus izzagt pa savam un megaprojektos, - nejauciet cilvēkiem galvu.

Ja krauklis neizsaimniekotu naudu un neaizņemtos cik vien var, droši kā līdz pedejam centam, ka uz esošā iedzīvotāju rēķina vairs nedod, neviens neko neteiktu.

Bet Latvjā nedzīvo tikai idioti, ir arī domājošie. Tāpēc ar parādos iedzītu novadu neviens negrib draudzēties.

pirms 9 mēnešiem, 2020.03.13 21:19

Viedokļi

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju