Reizēm vajag tik maz

Man patīk svētki, kā arī pats gatavošanās process, dažreiz pat gatavošanās process patīk vairāk. Un ja vēl svētki, kuriem jāgatavojas, ir tev mīļam cilvēkam – var iekrist neizprotamā azartā, tos plānojot. 

Nesen manai meitai bija vārda diena, un viņa svētkus un dažādus pasākumus vienmēr ļoti gaida. Es gribētu, lai viņai šī vēlme nepāriet arī tad, kad būs paaugusies un kā pieaugušajam arī ne. Tāpēc vienmēr cenšos izdomāt, kā īpašāk pavadīt arī šķietami nelielos notikumus – tādus kā vārda dienas. Mana meita jau ir tik liela, ka zina, kas viņai patīk, un galvenās lietas, ko vēlas. Uz jautājumu, ar ko viņa vēlas pacienāt savus dārziņa biedrus un audzītes, viņa skaidri zināja, ka tā ir zemeņu kūka ar īstām zemenēm. 

Šogad vārda dienas noskaņu jeb tēmu noteica jaunās animāciju filmas “Kā pieradināt pūķi 3” un veikalu tīkla Maxima rīkotā akcija, kurā, sakrājot noteiktu skaitu uzlīmju, varēja iegādāties filmas varoņu – pūķu – mīkstās rotaļlietas. Jāatzīst, neesmu šādu akciju piekritēja, turklāt līdz šim šajā veikalā gāju reti, bet, vairākas dienas redzot, kā bērns pa rokām ņurca akcijas grāmatiņu, atzīmē sev tīkamākos pūķus un cenšas izlasīt to vārdus – Bergemots, Mākoņstūmis, Gaļblāķis u.c. GRIBAS šo tik nelietderīgo rotaļlietu nopirkt un iepriecināt bērnu, un ja vēl tuvojas svētki. Pēc šī arī bija skaidrs, ka vārda dienā jāieplāno gājiens uz kinoteātri, lai skatītu pūķus darbībā. Biju patīkami pārsteigta, kad uzzināju, ka šo animācijas filmu, turklāt latviešu valodā un 3D kvalitātē, iespējams noskatīties tepat – kaimiņos Valgā. Šī ir tikai otrā animācijas filma, kuru Valgas kinoteātris izrāda īpaši latviešu publikai paredzētos seansos, iespējams tādēļ zāle bija pustukša, bet ceru, ka viņi šo praksi turpinās un ar katru nākamo reizi piesaistīs aizvien lielāku skatītāju skaitu.

Animācijas filma pati par sevi bija ļoti krāšņa un emocionāla – labs ievads dienai un svētku maltītei ģimenes lokā, ar kuru atzīmēt mazās dāmas vārda dienu.  

Reizēm vajag tik maz, lai dienu padarītu īpašāku.

Viedokļi

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju