Smiltene - vieta, kur labi uzaugt bērniem

“Beidzot tevi var ieraudzīt arī šādos pasākumos,” draudzīgi pasmējās kolēģe Evita no Smiltenes televīzijas (“STV Studija”), sastopot mani pilsētas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā.
                                                                                                                                                                                                                      Pēdējā laikā uz jebkuras apdzīvotas vietas infrastruktūras, atpūtas, izklaides piedāvājumu skatos no tā, cik tas ir labs maziem bērniem, un priecē, cik skaista daudzviet ir Smiltene šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā (un ne tikai), piedāvājot dažādus vides elementus un dekorus, kas piesaista mazuļu un arī pieaugušo cilvēku uzmanību. 

Šogad burvīga ir piparkūku cilvēciņu ģimene Vecajā parkā pie Parka viesnīcas “Brūzis”. Piparkūku mamma, tētis un trīs mazi bērniņi ir kļuvuši par iecienītu  fonu fotogrāfiju uzņemšanai un ir pievilcīgi arī tumsā, jo šīs figūras izgaismo prožektori. Turpat netālu, pie dīķa, ar dažādu krāsu elektriskajām lampiņām ir izrotāta lapene, kas tumsā atgādina pasaku namiņu.

Smiltenes centrā Ziemassvētku pasakas noskaņu pat tādos apstākļos, kad nav sniega, arī šogad rada piparkūku namiņi un briedīši, kas tāpat ir izgaismoti diennakts tumšajā laikā. Pērnā gada “ganāmpulkam” šogad piepulcējušies divi jauni brieži, lielāki, arī mirdzoši tumsā, vien pēc Ziemassvētku egles iedegšanas tie bija nozuduši, lai atgrieztos vēlāk (radās tehniskas problēmas, paskaidroja pašvaldībā).

Daudzi Smiltenes jaunieši pēc skolas absolvēšanas pamet dzimto pilsētu un itin bieži savu tālāko dzīvi sasaista ar citām pilsētām un uz mājām atbrauc vien šad un tad apciemot vecākus un vecvecākus. Jā, protams, galvaspilsētā ir pavisam citas – plašākas, labākas – iespējas nekā mazpilsētā:  gan veidot karjeru, gan strādāt labi apmaksātu darbu. Taču tāda pilsēta kā Smiltene piedāvā, manuprāt, labu vidi bērnu audzināšanai (tie Ziemassvētku dekori, ko pieminēju, ir tikai maza niansīte kopējā kontekstā). Tāpēc manā skatījumā ir pamatoti tas, ka konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” finālā  no Vidzemes reģiona līdz ar Cēsu novadu  konkursa vērtēšanas komisija izvirzījusi arī Smiltenes novadu. 

Konkursa mērķis ir noteikt Latvijā labākās pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu un daudzveidīgos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem. Tādas – ģimenei draudzīgākās – būs piecas pašvaldības, pa vienai katrā no plānošanas reģioniem, kuras arī saņems naudas balvu 15 tūkstošu eiro  apmērā. Vēl tiks noteikta “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019”, kas iegūs naudas balvu 25 tūkstošu eiro apmērā. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā. Konkursa rezultātus paziņos 16. decembrī svinīgajā pasākumā Rīgā.

Viedokļi

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju