Svētki ir jāsvin

To, ka pavasaris beidzot ir atnācis arī pie mums – Latvijas ziemeļos, atskārtu, pamanot Lugažu parka puķu dobē virs spilgti lillā krokusiem lidināmies dzeltenus taureņus. Šis pavasaris manā dzīvē sākās ar tēta aiziešanu mūžībā, varbūt tāpēc dzeltenie taureņi radīja sirreālu sajūtu, bet šajā dzīves skumjajā situācijā sniedza dvēseles mieru un atklāsmi, ka viss turpinās. Ja nebūtu bēdu, vai spētu izjust prieku? 

Šīs nedēļas nogalē svinēsim Lieldienas. Uzskatu, ka svētki ir jāsvin, kaut vai, lai ikdienas steigā mazliet apstātos. Svētku brīvdienās iespējams satikties ar radiniekiem vai sen neredzētiem draugiem, sabučoties un vienkārši no sirds izrunāties. Daudzi Lieldienas svin pēc senču tradīcijām, bet ticīgie savās baznīcās piemin Jēzus krustā sišanu un augšāmcelšanos. Katram savs, bet katrā ziņā Lieldienas latvieši svin. Uzskatu, ka pēc aukstās un tumšās ziemas Lieldienas ir sākums gaismai, saulei, priekam un jaunam darba periodam. 

Latvieši ir čakli ļaudis, jo cenšas uz svētkiem sapost savu māju, pagalmu un ciemu vai pilsētu. Sociālajos tīklos ar prieku skatos, cik gaumīgi un ar izdomu tiek izdekorētas Latvijas pilsētas – Alūksne, Valmiera, Smiltene un Cēsis. Negribas jau mest akmeni savas Valkas virzienā, bet jāteic, ka jau kuro gadu Lugažu parkā sasēduši Lieldienu zaķi un krāsainas olas, bet diemžēl dekoriem krāsa izbalējusi un šur tur nolupusi. Nu nekādi mums neveicas ar pilsētas teritorijas izdaiļošanu. Ziemassvētkos un gadumijā priecājāmies par svētku gaismām, bet tagad ir skumji. 

To, ka Valka izskatās bēdīgi, pamanījušas arī vairākas jaunās māmiņas. Sociālajos tīklos ir izplatījies paziņojums ar aicinājumu pašiem veidot Lieldienu dekorus, lai tos svētkos iekārtu krūmu zaros netālu no kultūras nama. Šī iniciatīva apliecina, ka valcēniešiem nav vienalga, kāda izskatās dzimtā pilsēta, un tas priecē. Taču pašvaldībai vajadzētu aizdomāties, vai vajag izlikt morāli novecojušus dekorus vai labāk iztikt bez tiem. Ja nav, tad lai arī nav. Tā vietā priecāsimies par jauko laiku un pirmajiem pavasara ziediem.

Viedokļi

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju