Tik daudz liets mēslu 8

Rakstot par gaidāmo reģionālo reformu Latvijā, brīžiem brīnos, cik latvieši tomēr ir kašķīga un neinteliģenta tauta. Tik daudz mēslu, cik pār savu galvu saņēmis Valkas novads, šķiet, nav saņēmusi neviena cita pašvaldība. Ikdienā rakstot par pašvaldībā un novadā notiekošo, gribu domāt, ka pašvaldības darbinieki cenšas darīt savu darbu tā, lai novadā dzīve uzlabotos. Dzīvojot uz vietas, reizēm vietējie vairs neredz tās lietas, kas iebraucējiem uzreiz liek teikt, ka Valka pēdējos gados kļuvusi sakoptāka un ģimenēm pievilcīgāka vieta, kur dzīvot, mācīties, augt un attīstīties. Sevi uzskatu par valcēnieti, kaut gan esmu ienācēja, un joprojām man sirdij tuvs ir dzimtais Trikātas pagasts, Cēsis, kur mācījos, un arī Valmiera, kur dzīvoja vecāki un tagad mācās mani bērni. Protams, ir vēl daudz darāmā, lai Valka neizskatītos pēc pasaules malas, bet jau tagad, pilsētā iebraucot no Valmieras puses, nav kauns par briesmīgi bedraino un izdrupušo ielu un brikšņiem, kas auga līdz pat ceļa malai. Labo darbu sarakstu varētu turpināt, bet man šķiet, ka pirms bļaut, cik Valkā viss ir slikti, varbūt vispirms vajag atbraukt un apskatīties, kādi mums ir bērnudārzi pilsētā un pagastos, skolas, ģimnāzijas jaunā dienesta viesnīca, sporta un kultūras bāze. Cits jautājums ir, cik cilvēku novadā dzīvo, bet, piedaloties pašvaldības rīkotajā pasākumā tiem iedzīvotājiem, kuri pēc ilgiem prombūtnes gadiem ārzemēs ir atgriezušies dzimtajā vietā vai arī novadu izvēlējušies kā jauno dzīvesvietu, atklājās, ka Valkas novads viņiem šķiet pievilcīgs. Reizēm domāju, ka mums, veidojot jaunu Valkas novada teritoriju, nevajag pievienot nevienu pagastu vai pilsētu, ja jau šķiet, ka Valkas novads ir lielākais ļaunums, kas varētu bremzēt pievienojamo teritoriju ikdienu un attīstību. Lai tie lielie bļāvēji paanalizē savus sasniegumus un tad atklāti runā par Valku kā bedri. Jā, esmu dusmīga, ka rījienieši un naukšēnieši akcentē tikai slikto, bet es kā valcēniete uzskatu, ka mums ir daudz labā. Ja nebūtu, tad uz Valku nepārceltos ģimenes no citiem novadiem. Viens no iemesliem, kāpēc šie cilvēki izvēlējušies dzīvot Valkā, ir darba iespējas gan Latvijas, gan Igaunijas pusē. Manuprāt, mūsdienās tas ir pats svarīgākais – atrast cilvēka cienīgu darbu ar tādu atalgojumu, ar kādu var dzīvot, ne tikai izdzīvot.

Komentāri 8

bezugunsnavdumu

Nevis mēslu, bet patiesības. Jo Valkā nekā nav, un nekad arī nebūs. Tikai ilūzijas uz kameru, cerībā saņemt kaulu vai drupačas no galda.

No malas vienmēr var labi aplūkot patiesību, to arī redz. Izzagta pilsēta bez nākotnes.

Pat rakstā ir teikts, ka cilvēki uz Valku pārceļās vienīgi, lai pa lēto dzīvot, bet strādāt tomēr Valgā. Arī līdz laikam, kad tiks atrasts īres dzīvoklis ilgam laikam, lai arī tur beidzot deklarēties.

pirms 5 mēnešiem, 2020.01.18 11:10

bezugunsnavdumu

Valkas nākotne ir visādu klaidoņu mekka. Zagšana sitīs augstu vilni. Paldies Kraukli par visādiem internātiem, citur jau nebija vietas tos izbūvēt.

Pedējā lieta kas interesē bērnam no laukiem, ir mācībās. Primāri - daudzīties apkārt. Cik viņu Valgā izķer un cik sejas paliek kamerās. Jo naivi cer, ka Valga un Valka ir viena pilsēta.

pirms 5 mēnešiem, 2020.01.18 11:15

bezugunsnavdumu

Brikšņu izciršana un ceļa seguma labošana ir pašvaldības primārais uzdevums. Tas nav un nevar būt labs darbs. Tikai miesta acīs, droši, ka tas ir. Un ir svētki, kad labo ielas. Valgā, tos aizber ar asfaltu un viss. Arī krūmus izcērt bez salūta tam par godu.

Nav neviena darba, ka Valkā būtu ieceļams kategorijā - labs.

Pedeles krasti nekopti, sala neizcirsta, bijušie armijas grausti nenolīdzināti. Valkā nav omuļiga pastaigām. Valka ir kautkas pa vidu Latvijas miestam un padomju armijas pilsētai.

Valgas guļamrajons.

pirms 5 mēnešiem, 2020.01.18 11:19

bezugunsnavdumu

Pat šupoles Pedeles krastā nokrāsoti simts gadus atpakaļ jokainās krāsās un tā arī nav atjaunoti smukā zaļā tonī.

Nav naudas krāsas bundžai un divām otēm. Jāņem no Valsts.

pirms 5 mēnešiem, 2020.01.18 11:23

bezugunsnavdumu

Nauda valk;a ir visam, izņemot primāras nodarbes. Paņemt no valsats naudu šaubīgām spānu projektam, kurš nebija pērle pat uz papīra, un neparsitīs ne Tervu ne Veru pēc izpidījuma - kāpēc gan nē.

Nofrēzēt Ausekļa ielas segumu ieklajot jaunu - naudas nav un nekad nebūs.

Par ;so ielas stāvokli Krauklim būtu jāatkāpjās.

pirms 5 mēnešiem, 2020.01.18 11:29

bezugunsnavdumu

Ja Valkas vadība un līdzskrē'jēju banda patiešām uzskata, ka Valkā ir idille un sapņu pilsēta, kāpēc jālūko pēc kaimiņu novadiem vai pagastiem? Viss tak ķipa smuki, naudas pietiek visam. Dzīvojiet laimīgi.

Nesanāca ar Rūjienu, izdomāja jaunu murgu, no kā kāst naudu, upuriem pat neiskaidrojot mērķi. 100%, ka ne lai attīstīt viņus, bet lai zagt to naudu.

Izgāzīsies arī pagastu pievienošans ideja, Krauklis brauks ministrijās ūbagojot mainīt likumu, lai Valka būtu pie Valgas, cerībā uz igauņu naudu.

Ikviens normāls cilvēks no malas te saskata tikai bankrota pazīmes, kad naudu gatavi aizņemties kaut no velna, lai tik vēl nedaudz izvilkt dzīvību.

Valkas pilsētai patreiz jāpaliek vienai, jāizmet Kraukli, jāveic sanāciju, jāsamazina izdevumi visādām stulbām idejām. Ja pēc gadiem 10 pilsēta vēl spēs maksāt parādus, tos vaŗetu peivienot Valmierai.

Interesanti cik mēnesī jau jāmaksā Valstij? Tīri ziņkarībai, valceniešiem jāzin, cik mēnesī tiks izmests vietā pilsētā neredzot NEKO.

pirms 5 mēnešiem, 2020.01.19 08:43

kurkulis13

Vispār interesants pārdomu raksts. Bet kā var runāt kolabu, ja viņa nav, bet sliktais nāk ar joni katru dienu. Lūk dzīvs piemērs par cilvēka apglabāšanu. Paldies Alūksniešiem kuri šo problēmu pacēla gaismā, lai mēs zinātu kas notiek. Komentārus arī nevar pievienot pie raksta Ja turpina to tēmu, tad tas kantoris, kurš sevi dēvē par apbedīšanas biroju, pats sevi ir noracis. Tāpat sabiedrisks fui domes sociālajiem drbiniekiem, un protams varenajiem likumsargiem. Tad kur labu var meklēt, ja sliktais ņem virsroku

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.22 18:39

bezugunsnavdumu

valceniešiem viss ir labi. es varu derēt, ka dome ar apbedītājiem pat līgumu nelauzīs.

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.23 11:39

Viedokļi

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju