Vai valsts karogs kļuvis par maiņas “rubli”? 9

Mani kā pilsoni šokēja un dziļi sāpināja ārstu organizāciju aicinājums šajā Patriotu nedēļā nolaist pusmastā valsts karogu. Liekas, ka pārāk dziļi esam iebriduši demokrātijas džungļos. Tas nav spļāviens Saeimas virzienā, bet to cilvēku dvēselēs, kuri par šo karogu atdeva savu dzīvību, to tūkstošu līdzcilvēlu sirdīs, kuri tieši pirms 31 gada Mežaparkā tautas manifestācijā kā lepnumu atkal pacēla sarkanbaltsarkano karogu jūru.

Es pat nezinu, vai varu uzticēties tādiem ārstiem, kuri degradē tautas mentālo veselību, jo prasības pēc dienišķās algas pielikuma nav samērojamas ar valsts karoga nozīmību. Un, ja to nesaprot inteliģence, tad man kļūst baisi...

Jā, mēs visi reizēm jūtamies nenovērtēti vai pārguruši, iztukšoti vai izdeguši, bet ne jau tās sveces pie Saeimas mums iedos jaunus spēkus, un arī ne tie daži desmiti pie algas. Lielāku gandarījumu par visu dod tautas atzinība un mīlestība, kuru saņem daudzu profesiju izcilākie ļaudis gan medicīnā, gan mākslā vai zinātnē. Tā ir mēraukla, uz kuru vajadzētu tiekties.

Vai mūsu zemnieki, kuri cīnās te ar sausumu, te plūdiem un salnām, mazāk pārguruši, vai fermeris, naktīs dežurējot fermā, lai sagaidītu jaunu dzīvībiņu, nav miega badā? Bet viņi šo ceļu ir izvēlējušies, tāpat kā ārsti ir izvēlējušies savu ceļu, kurā ir un būs grūtības – gan fiziskas, gan materiālas. Taču tās ne tuvu nestāv tām grūtībām, ar kurām latviešu tauta izcīnīja savu karogu.

Es neļaušu iemainīt valsts karogu pret čaukstošām banknotēm ne ārstu, ne skolotāju maciņos, jo lielākā daļa šo aicinātāju patiesas grūtības un trūkumu nemaz nav redzējuši.

Tāpēc jau šonedēļ es savā lauku sētā lepna pacelšu savu un savas tautas karogu.

Komentāri 9

bezugunsnavdumu

Tieši ši iemesla dēļ, es nekad neatbaltu nevienu kurš aug ka alga maza.

Ejiet strādāt sliņķi. Maza alga? Prom no profesijas.
Vēriet vaļā privātprakses. Es saprastu policistus vai vugd, tur savu praksi neatvērsi.

Bet kad lūdz mediķi vai skolotāji tas ir pašu apkaunojums.

Brauciet Irijā, ja nevarat paši savā praksē stradāt.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.13 10:50

bezugunsnavdumu

Vienīgais izņēmums, kam var celt algu mediķu vai apmācības jomā, ir dziļos laukos strādājošie, lai būtu nauda brīvdienā izrauties no pelēcības ikdienā.

Tos kuri lūdz naudu bet dzīvo civilizācijā, ar sūdaino mietu. Vircas mucu virsū tiem piketiem. Nekauņas. Kam jums alga? Nevar viens cilvēks pilsētā iztērēt virs 500 eur mēnesī.
Ja trūkst, tad dzīve par smalku. Un nav to jāsedz par nodokļu naudu.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.13 10:53

veletajsv

Cienījamā sašutuma autore kaut ko īsti nav sapratusi. Pēc 5 gadiem nebūs ,kas ārstē!!! Nekur! Ne slimnīcās, ne privātpraksēs.
Un lai man piedod citu profesiju pārstāvji, bet kad esi slims, vai nav īsti laba veselība -ne karogu pacelsi ļoti lepni, ne ar plūdiem cīnīsies, ne klases priekšā jauno vielu stāstīsi, ne daiļo svētku uguņošanu vērosi....vienvārdsakot, neko tad cilvēkam nevajag, ! Un tas nu būtu tautai jāsaprot, kamēr viņi nostājušies pret mediķiem, skaitīs viņu naudu un vēros ar kādu auto cienījams ārsts brauc, nekas arī netiks panākts un arī kas ārstē, diemžēl nebūs!

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.13 11:27

bezugunsnavdumu

"Skaitīs viņu naudu"? Pats esli slims, jebkura kapeika kur ārstam tiek maksāta algas veidā ir NODOKĻU NAUDA = TAUTAS NAUDA.
mūsdienās mediķis pa lielam arī nav vajadzīgs, punķi, kakls un klepus ārstējams arī pērkot aptiekā zāles.
palielināt var tiaki un vienīgi speciālistiem, kuri reāli veic to ko pats nevarēsi.

Un esi izcils idiots, ar atrunu, ai esmu slims, nemšu zaļo lapo. Tavs darbs ir tik nevērtīgs, ka neviens arī nepamanis prombūtni.
Parējiem jāpērk zāles aptiekā un jāiet darbā, jo kurš nu veiks viņu vietā.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 07:38

veletajsv

Un vēl....no pieredzes. Ir gadījies saslimt. Nu ne ļoti nopietni, bet tā, ka dzīvi jāpārdomā gan. Atvainojiet, bet tad man bija pilnīgi vienalga, vai "ragu lopi" tiek vairoti, vai karogs ir un kāds tas ir pacelts, vai ir attīstība uzņēmējdarbībai novadā, par ballīti vai svētku pasākumiem ( pat ja tie ir valsts svētki, runa nevar būt)....Man bija galvenais, atgūt veselību!
Būt veselam ir pamatvajadzība. Tie ,kas to nesaprot un noliedz ir mazliet slimi.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.13 11:32

bezugunsnavdumu

100% ka saslimi savas vainas dēl, pārdzerot lēto šņabi. Da i kam tev karogu vai citas vērtības. Tavas dzīves primāras vajadzības - kaudze naudas, lai vairāk sapirkt šmigas un domāt ka tā ir laime.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 07:40

lukiasmi

Karogā ievīkstīts stulbums tāpat ir un paliek stulbums. Tas raksta autorei.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.14 21:15

bezugunsnavdumu

100% ka esi nodokļu naudas stipendiāts. Un kopā ar veletajssv esi viena persona. Sākumā rakstī pusdienlaikā. Kurš to varētu atļauties cits? Tad ķipa vakarā/ Kuram reāli ap 9 vakarā ir vēlme kautko rakstīt internetā? Tikai slaistiem kuri pa dienu neko smagāku par tualetes papīru nepacēla.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 07:43

duksis4x4

Te tiešām ir jāliek pirksts pie deniņiem, kā var izdomāt savu vajadzību apmierināšanai pieprasīt, lai nolaiž karogu pusmastā. Ejiet, runājiet ar tiem, kuri vada šobrīd valsti, bet karogs ir brīvības un neatkarības simbols, un to nu šeit iepīt nevajadzētu.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 18:34

Viedokļi

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju